Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent sakinlerine sunduğu sosyal belediyecilik hizmetlerinin kapsamını genişletmeye devam ediyor. Yeni projelerle İzmirlilere, önemli avantajlar sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de toplu taşımada ücretsiz döneme başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi “Sanat Durakları” projesi ile birlikte artık toplu taşıma hem eğlenceli hem de ücretsiz oluyor. İşte büyükşehir belediyesinin İzmir genelinde sunduğu “Sanat Durakları” projesinin detayları!

İzmir’de Ücretsiz Toplu Taşıma

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sosyal belediyecilik projelerine bir yenisi daha eklendi. Büyükşehir belediyesi, kent genelinde toplu taşımının daha renkli hale getirilmesi ve kentteki okuma alışkanlıklarını arttırmak için ücretsiz “Sanat Durakları” projesini başlattı. Ücretsiz olan Sanat Durakları projesinden tüm İzmirkart sahipleri yararlanabilmektedir.

İzmirliler, büyükşehir belediyesi tarafından kentin yoğun ve işlek noktalarına yerleştirilen “Sanat Durakları” sayesinde toplu taşımada önemli edebi eserleri okuma fırsatına ulaşıyor. İzmir genelindeki sanat duraklarından yolculuk yapan İzmirliler, ücretsiz bir şekilde önemli edebi eserleri okuma şansına sahip olabiliyor. İzmirkart kullanılarak, Sanat Durakları’ndan ücretsiz bir şekilde Türk edebiyatının en önemli şiir ve öyküleri alınabiliyor. Yolculuk sırasında okuma imkanına sahip olunabilen eserlere çok kısa süre içerisinde İzmirlilerden yoğun bir ilgi geldi.

İzmir Sanat Durakları Hangileri

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni hayata geçirilen “Sanat Durakları” projesi şimdilik kentin işlek ve yoğun bölgelerinde bulunuyor. İzmir genelinde belirlenen yoğun ve merkezi noktalara yerleştirilen “Sanat Durakları” sayesinde İzmir’de şehir içi toplu taşıma ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya alınan “Sanat Durakları” projesi kapsamında İzmir’in farklı noktalarına 10 adet “Sanat Durağı” yerleştirildi. Bu sanat durakları ise;

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
  • Karşıyaka Vapur İskelesi,
  • Konak Vapur İskelesi
  • Bornova Metro İstasyonu
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi
  • Eşrefpaşa Hastanesi
  • Konak Metro İstasyonu
  • Bostanlı Vapur İskelesi
  • Üçkuyular Metro İstasyonu
  • Yasemin Kafe

Oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştirakleri İzelman A. ile Kültür Sanat Dairesi Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen “Sanat Durakları” projesine İzmirlilerden yoğun talep geldi. Büyükşehir belediyesi kısa dönem içerisinde kent genelindeki “Sanat Durakları” sayısını arttırmayı hedefliyor.