Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Beze olarak da bilinen ve oldukça kolay bir yapıma sahip olan tarifimiz sayesinde kahve ya da çay sohbetlerinizi şenlendirebilir ve arkadaş buluşmalarınızı daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz arasına krema koyarak da servis yapabileceğiniz tarifimiz için gerekli olan malzemeleri ve püf noktaları ise son derece sade ve basit. Siz de yumurta akı ile bir arkadaşınızla yaşayacağınız bir arkadaş sohbetini şenlendirebileceğinizi düşünüyorsanız tam da doğru yerdesiniz. İşte yumurta akı sayesinde kahve yanına muazzam bir lezzet için uygulayacağınız tarif ve püf noktaları!

Kolay Pasta Yapımı Tarifi

Tarifimizi uygulamak için öncelikle 400 gram kadar frambuazı sos tavasına alarak orta ateşte pişmeye bırakalım. Amacımız burada frambuazların biraz yumuşamasını sağlamak. Bu aşamaya geldikten sonra daha iyi bir lezzet vermesi açısından süzgeçten geçirelim. Ardından süzmüş olduğumuz frambuazlarımızı tencereye koyarak üzerine 1 su bardağı da şeker ekleyelim ve ocakta şeker eriyene kadar karıştıralım. Ancak bu karışımı elde ederken şekerin yanmamasına dikkat etmemiz gerekiyor. Şekerlerimiz eridikten sonra tenceremizi soğuması açısından bir kenara bırakıyoruz.
Diğer yandan uygun bir sos tavasına bir su bardağı şeker, tepeleme bir tatlı kaşığı agar agar ve bir çeyrek su bardağı soğuk suyu ekledikten sonra yaklaşık olarak 10 dakika kadar bu karılımı ocakta karıştıralım. Altını yakmamak için karıştırmayı asla ihmal etmeyelim. 10 dakika boyunca bu şekilde karıştırdıktan sonra çırpma kabımıza yumurta akımızı katalım. Ardından soğuyan frambuaz sosumuzu da koyarak mikserimizin en yüksek ayarında çırpalım. Bunu karıştırmaya devam ederken agar agarı da kontrollü bir şekilde ilave ederek çırpmaya devam ediyoruz. Mikserin en yüksek ayarında bu karışımı çırpmaya devam ettikten sonra daha önceden yağlı kağıt sermiş olduğumuz fırın tepsimize şekil verelim.

Harika bir Servisi Hak Eden Tarif

Tüm bu aşamaların ardından ise sıraya artık tatlımızın servis biçimi geliyor. Bunun için elde ettiğimiz tüm hamurumuzu bu şekilde fırın tepsimize sıktıktan sonra bu hamurlarımızı bir gün kadar bekletiyoruz. Ardından üzerine pudra şekeri ekerek dilerseniz iki hamur üst üste koyarak servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun!