Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden okulların kapanıp kapanmayacağına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, okulların kapanması ihtimali üzerine Bilim Kurulu’nun bu yönde bir kararının olmadığını açıkladı.

Haberler Yanlıştır

fahretin koca 1

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların kapanıp kapanmayacağına dair ortaya çıkan birtakım duyumlar üzerine bu tarz haberlerin yanlış olduğunu duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada Bakan Koca, "Okulların kapanması ihtimalinden söz eden bir habere rastladım. Haber yanlıştır. Bilim Kurulumuzun böyle bir gündemi yok. Kurul üyesi bir arkadaşımızın aşının önemini vurgularken seçtiği ifade yanlış anlaşılmış. ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARI DOLU HAFTALAR DİLİYORUZ." Mesajını yayınladı.

Türkiye’de Son Durum

okullar

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 'Günlük Kovid- 19 Tablosu' verilerine göre ise; son 24 saatte yapılan 347 bin 362 testte 23 bin 948 vaka tespit edilmiş durumda. Yine aynı tablo verilerine göre Koronavirüs nedeniyle 201 kişi hayatını kaybetti, 26 bin 175 kişinin de tedavisi ve karantinası sona erdi.

Türkiye’deki Koronavirüs rakamlarının üzerine okulların kapanacağına dair söylentilerin dolaşmaya başlaması üzerine açıklamalarda bulunan Bakan Koca, bunun doğru olmadığını söylerken aynı zamanda üçüncü doz aşı konusunda da hatırlatmalarda bulundu. Bakan Koca 3. Doz aşı hakkında; "Yaklaşık 3 milyon kişi zamanı gelen üçüncü doz aşısını henüz yaptırmadı. Bilim insanları üçüncü dozu Koruma Kalkanı Dozu şeklinde adlandırıyor. Üçüncü doz aşınızı yaptırın. 18-59 yaş arasında ve sağlıklıysanız 3'üncü doz için Turkovac da tercih edebilirsiniz" dedi.