Sağlık Bakanı Koca, yatışı yapılan Kovid-19 hastalarına ilişkin incelemelerini aktardı. Hastaların birçoğunun aşı yaptırmamış olan gençlerden oluştuğunun altını çizen Bakan Fahrettin Koca, bu konuda gençleri ve diğer tüm vatandaşları uyardı.

Aşısız Gençlerin Oranı Yüksek

COVİD3-1

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid 19 nedeniyle yatışı yapılan hastaları incelediğini aktardığı açıklamasında; "Dün yatışı yapılan Kovid-19 hastalarına ait bilgileri inceledim. Aşı yaptırmamış gençlerin hastalarımız içindeki oranı arttı. Kronik hastalığı olan büyüklerimiz, aşı yaptırmış olsalar da virüsten etkilenebiliyor. Gençlerimiz aşı olmalı, büyüklerimiz dikkatli davranmalı." ifadelerini kullandı.

1 Günde 237 Kişi Hayatını Kaybetti

KOVİD1-1

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Koronavirüs tablosunda Türkiye'de son 24 saatte 357 bin 636 Kovid-19 testi yaptırdığı, 33 bin 860 kişinin testinin pozitif çıktığı ve 237 kişinin de yaşamını yitirdiği açıklandı. Aynı tabloya göre 18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranının yüzde 75,birinci doz aşı yapılanların oranının ise yüzde 88 olduğu bildirildi.

İller bazında yapılan değerlendirmede ise en az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il, Kırklareli, Muğla, Ordu, Çanakkale, Amasya, Eskişehir, Osmaniye, Edirne, Balıkesir ve Burdur oldu.

Özellikle Çocuklarınız Bu Pastaya Bayılacak! Karpuz Görüntüsünde Bol Çilekli Pasta Yapıyoruz... Özellikle Çocuklarınız Bu Pastaya Bayılacak! Karpuz Görüntüsünde Bol Çilekli Pasta Yapıyoruz...

En az iki doz aşı yapılanların en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Muş, Mardin, Bitlis, Siirt, Bingöl, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı. Aşılama konusunda uyarılarını yineleyen Bakan Fahrettin Koca kayıpların çoğunun tam doz aşı olmayanlar olduğunun da altını çizdi.