Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Kısa bir süre önce sosyal medyada paylaşılan bir video, herkesi çok rahatsız etmişti. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde aynı sınıfta eğitim gördükleri engelli arkadaşlarına karşı zorbalık ve şiddet uygulayan liseler yer alıyordu. Herkesi üzen görüntülerin yer aldığı videoya çok fazla tepki geldi. Ünlü oyuncu Şahan Gökbakar ise lisede yaşanan zorbalığa sessiz kalmadı. İşte detaylar!

Okullarda Akran Zorbalığı Artışta

Son dönemde özellikle okullardaki en büyük problemlerden birisi akran zorbalığı oldu. Son yıllarda vakaların arttığı akran zorbalığı konusunda çok fazla tepki yükseliyor. Özellikle liselilerin arkadaşlar arasında şakalaşma şeklindeki bir yaklaşım sergilediği akran zorbalığı, çoğu çocuğun büyük bir yıkım yaşamasına neden oluyor. Yapılan şakalar, çocukların psikolojisini ve hatta geleceğini dahi etkileyebiliyor.

Hayatına Son Verdi

2022 Eylül ayında henüz 15 yaşında olan Hasan Arda Koç isimli küçük çocuk, arkadaşları tarafından yapılan ağır şakaları artık kaldıramaz duruma gelmiş ve bir inşaata giderek hayatına son vermişti.

Sosyal Medyadan İfşa Edildi

Kısa bir süre önce sosyal medyada paylaşılan bir video herkesin yüreğini dağladı. Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bulunan bir lisedeki bazı öğrenciler, sınıflarındaki engelli arkadaşlarına zorbalık yaparak, bunları kayıt altına almıştı. Şiddetin boyutunun çok fazla olduğu olayda engelli arkadaşlarına ciddi bir eziyet gerçekleştirdiler.

Videonun ortaya çıkmasından sonra tüm Türkiye’den büyük tepkiler gelmişti. Videonun gündeme gelmesiyle birlikte okullardaki akran zorbalığı konusu yeniden tartışmalara neden oldu. Olaya ilişkin siyasilerden ve ünlülerden büyük tepkiler gelmişti.

Olaya ilişkin yeni gelişmelerde yaşandı. Söz konusu videoda engelli öğrencilere eziyet eden öğrencilerin yolda yürürken önleri kesilerek, yaptıklarına karşılık ciddi bir saldırıya uğradığı açıklandı. Bu saldırının ardından sosyal medyada söz konusu lise öğrencilerine fiziksel şiddet uygulayan kişiler “Adalet Sokaklarda” notuyla fotoğrafları paylaşıldı.

Şahan Gökbakar Engelli Çocuğu Arıyor

Sınıf arkadaşları tarafından eziyet gören engelle gence ulaşmak için Şahan Gökbakar, yollar aramaya başladığını açıkladı. Ulaşabilmesi halinde özel bir eğitim alması için gerekli olan koşulları sağlamayı arzuladığını açıkladı.