Oyuncu Şahan Gökbakar tarafından karakterize edilen Recep İvedik, bir film serisi haline geldi. Yayınlanan ilk filmden itibaren Recep İvedik karakterinin kaba ve bazılarına göre aşırı küfürlü oluşu nedeniyle fikir ayrılıklarına neden olmuştu. Anlatılan hikayeyi, çok kaba, yerine göre maço ve sürekli çeşitli küfürler ederek aktaran filmlerin her biri bu fikir ayrılığının daha da derinleşmesine neden oldu. Geçtiğimiz günlerde serinin yayınlanan 7. Filmiyse, başka türlü bir fikir ayrılığının da ortaya çıkmasına neden oldu.

Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız... Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız...

Recep İvedik 7 vizyona girdi. Büyük bir hayran kitlesine sahip, hemen her filmiyle de gişe rekorları kıran Recep İvedik filmleri, birkaç nesil tarafından yoğun ilgi gösterilen bir karakter. Dolayısıyla milyonlarca kişi tarafından merakla beklenen film, bu defa Recep İvedik hayranlarının bir bölümü tarafından da ağır şekilde eleştirildi. Öyle ki, filmle ilgili soyal medya neredeyse ikiye bölündü.

Sosyal Medyanın Gündemi Recep İvedik 7

Şahan Gökbakar’ ın oynadığı Recep İvedik karakteri, herkes tarafından bilinen bir karakter. Bugüne kadar yapılan eleştirilerin de katkısıyla, daha da fazla meşhur olan İvedik, 7. Filmiyle vizyona girdi. Vizyona girdiği andan itibaren yoğun şekilde talep görüyor. Buna karşın filmi izleyenlerin büyük bir çoğunluğunun hayranlardan oluşmasına rağmen, bu defa göndermeler nedeniyle ağır eleştiriler yapılmaya başkandı.

Filme yer alan ekonomik kriz, çevrenin talan edilmesi, göç sorunuyla ilgili göndermeler, izleyicilerin büyük bir bölümünü rahatsız etti. Bu rahatsızlığın boyutunun yükselmesiyle, sosyal medya da #Recepİvedikİzlemiyoruz etiketiyle Twitter üzerinde tepkiler sunulmaya başlandı. Ancak bu tepkiye tepki gösteren, filmin eleştirilmesini yersiz bulan ve gerçeklerin altının çizildiğini söyleyenlerden oluşan geniş kitleler de bulunuyor.

Recep İvedik Devlet Karşıtı

Çok sayıda yorumun birbiri ardına tartışmaya dönüşen bir akıma neden olması, fikir ayrılıklarının ne denli derin olduğunu gösteriyor. Bir bölüm izleyicinin Şahan Gökbakar’ ın “ Devlet karşıtlığı” yaptığı konusunda eleştiriler yapması, filmi beğenen ve gönderme dozunun çok iyi kullanıldığını söyleyen başka gruplar tarafından tepkiyle karşılandı. Her dönemde infiale neden olacak kadar başarılı bir yapımcılık sergileyen Şahan Gökbakar ise konuyla ilgili henüz sessizliğini koruyor.