Bir süredir sosyal medyada ve hemen hemen tüm basın organlarında Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bulunan devlet hastanesinde kendisini doktor olarak tanıtan sahte doktor Ayşe Özkiraz hakkında konuşuluyor. Son olarak ise Ayşe Özkiraz'ın kendi doğum gününde sanki Çapa Tıp Fakültesi'nden gelmiş gibi kendi adına bir çelenk yaptırdığı öğrenildi. Özkiraz, çelengin üzerine "Çapa'nın gururu, seni seviyoruz. İyi ki doğdun Doktor Ayşem" yazdırmış. İşte detaylar!

Kendine Çapa İmzalı Çelenk Göndermiş!

Son günlerde gündemi sahte doktor ismiyle meşgul eden Ayşe Özkiraz, okumadığı bir fakülteyi birçok kişiye okumuş gibi inandırmış, dahası ailesi bile bu gerçekle henüz yeni karşı karşıya kalmıştı. Her gün yaptığı yeni bir şey daha ortaya çıkan Ayşe Özkiraz'ın son olarak kendi doğum gününde kendine çelenk gönderdiği ortaya çıktı. Üstelik de çelengin üzerinde "Çapa'nın gururu, seni seviyoruz. İyi ki doğdun Doktor Ayşem" yazıyor. Kendi doğum gününe sanki Çapa Fakültesinden gelmiş gibi çelenk gönderen Ayşe Özkiraz'ın arkadaşlarını kandırmak için yaptığı bu hamle de açığa çıkmış oldu. Hatta kendine çelenk göndermekle kalmayan Özkiraz, bir de ayrıca kendisi için not yazmayı da ihmal etmemiş. Kendine yazdığı notta ise, “Sağlık dolu yıllara canım dostumuz. Seni çok seviyoruz. Doğum günün kutlu olsun. Doktorlar tayps” yazdırarak kredi kartından toplam 350 TL ödeme yapmış.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Henüz 20 Yaşında

Oysaki gerçekler bundan çok çok farklıydı maalesef. Kendisini Çapa Tıp Fakültesini birincilikle bitiren, TUS'tan 81 alan ve 25 yaşında olduğunu iddia eden Ayşe Özkiraz, böyle bir eğitimi olmadığı gibi üstelik de 25 değil henüz 20 yaşında. Ama ailesini ve çevresindeki herkesi kandırmayı başaran Ayşe Özkiraz, Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde yaklaşık 1 yıldır pratisyen hekim olarak görev yapıyor. Bu süre içinde ise sözde meslektaşlarına Eylül ayında yapılan TUS’ta 81 puan aldığını ve ayrıca çocuk doktoru olduğunu söylüyor. Kendi adına çocuk doktoru olduğuna dair kaşeler bastıran Ayşe Özkiraz’ın durumundan hastanede çalışan bazı doktorların şüphelenmesi üzerine olay yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Doktorların kendisine birtakım sorular yöneltmesinin ardından Ayşe Özkiraz' hakkındaki birçok gerçek yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor.