Türkiye son dönemde sahte meslek uzmanlarıyla çalkanmaya devam ediyor. Tekirdağ’da ortaya çıkan sahte doktorun ardından şimdi de sahte mimar ortaya çıktı. Antalya’da tam 42 yıl boyunca mimar olarak görev alan Avni Tekinaslan isimli şahsın, mimarlık yapması için gerekli olan mezuniyet belgesinin sahte olduğu ortaya çıktı. İşte herkesi şaşırtan o olayın perde arkası!

Antalya’da 42 Yıldır Mimarlık Yaptığı Ortaya Çıktı

Türkiye, Tekirdağ’da ortaya çıkan sahte doktor olayını konuşmaya devam ederken bir sahte uzman haberi de Antalya’dan geldi. Antalya’da tam 42 yıldır mimarlık hizmet veren Avni Tekinaslan isimli bir şahsın, mezuniyet belgesinin sahte olduğu ortaya çıktı.

Şahsın mimarlık için mezuniyet belgesinin sahte olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte Antalya Valiliği tarafından geniş kapsamlı soruşturma başlatıldı. Valilik tarafından gerçekleştirilen incelemede belge suretinin sahte ve bazı bilgilerinin de başka bir mezuna ait olduğunun tespit edildiği açıklandı.

Avni Tekinaslan isimli şahsın, 42 yıldır kendisini “Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden” 1980 yılında mezun olarak tanıttığı tespit edildi. Mezuniyet diplomasının sahte olduğuna dair Antalya Valiliği’ne bir ihbar gerçekleştirildi.

Özel ve Kamu Projelerinde Görev Almış

Mimarlık diplomasının sahte olduğu ortaya çıkan Avni isimli şahsın, 42 yıldır görev yaptığı tespit edildi. Yapılan açıklamaya göre tam 42 yıl boyunca Antalya’da hem özel projelerde hem de kamu projelerinde görev aldı. Üstelik bu projelerde mimar ve şantiye şefi olarak çalıştığı tespit edildi.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Şahsın bu süreçte görev aldığı bazı kamu projeleri arasında çok önemli projelerin yer aldığı da ortaya çıktı. Yapılan incelemelerde Avni Tekinaslan isimli şahsın sahte mimarlık diploması sayesinde “Selçuklu” dönemine ait olan “Av Köşkü” restorasyon çalışmalarında görev aldığı belirlendi. Şahsın görev aldığı bir diğer kamu projesi ise yine “Selçuklu” döneminden gelen “Antalya Mevlevihanesi” için gerçekleştirilen restorasyon projesi olduğu tespit edildi.

Kazı çalışmalarında da şantiye şefi olarak görev alan ve diplomasının sahte olduğu belirlenen Avni Tekinaslan ile ilgili olarak Antalya Valiliği tarafından soruşturmanın geniş kapsamlı olarak yürütüldüğü belirtildi.