Çerkezköy Devlet Hastanesi'ndeki sahte doktor Ayşe Özkiraz skandalı, yaşanan hadiselerin ortaya çıkan boyutuyla büyük bir skandal olmasına rağmen, olayla ilgili sürekli yeni ayrıntılar çıkmaya da devam ediyor. Son olarak Özkiraz’ ın hastanede çekilmiş yeni görüntüleri ortaya çıktı. Ayrıca sahte doktor Özkiraz’ ın bir sonraki hedefinin Ankara Şehir Hastanesi olduğu da belirlendi.

Sahte Doktor Soruşturması Devam Ediyor

Devam eden soruşturma, aynı zamanda sürekli yeni ayrıntılarında ortaya çıkmasını sağlıyor. En son hastanede çekilmiş yeni fotoğraflar elde edildiği açıklandı. Bu fotoğraflarda Özkiraz’ ın ameliyata girmeden önce personel tarafından ameliyat elbisesi giydirildiği ve ameliyatlarda yer aldığı tespit edildi.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Yine fotoğraflar aracılığıyla sahte doktor Özkiraz için, hastanede doğum günü kutlaması yapıldığı, boynunda bulunan yaka kartıyla, hastanenin acil servisinin önünde gece nöbetinde kaldığı belirlendi. Sahte doktor Özkiraz ile ilgili sürekli daha farklı bilgiler ortaya çıkıyor ve olayın şu ana kadar tespit edilen boyutlarının çok üzerine çıkmasından çekiniliyor.

Bundan Sonraki Hedefi Ankara Şehir Hastanesi'ymiş

Sahte doktor skandalıyla ilgili ortaya çıkan yeni bilgilere göre, sahte doktorun Çerkezköy Devlet Hastanesi sonrası için de planlar yapmış. Buradan sonra sahte doktor Ayşe Özkiraz’ ın hedefinin Ankara Şehir Hastanesi olduğu ortaya çıktı. Özkiraz’ ın buraya gitmek için inandırıcılığını arttırmaya çalıştığı, Bu sebeple Çerkezköy’ de sahte olarak kaşe, kimlik kartı hazırladığı ve ameliyat sırasında videolar çektirmeye çalıştığı tespit edildi. Ayrıca Özkiraz' ın hazırladığı sahte TUS sonuç belgesinde Temel Tıp Bilimleri testinde 115 doğru, 5 yanlış; Klinik Tıp Bilimleri testinde ise 107 doğru, 12 yanlışla kendini üstün başarılı olarak göstermeye çalıştığı belirlendi.

Sahte doktora 13 yıla kadar hapis istemi

Mahkeme tarafından tutuklanan ve cezaevine gönderilen Ayşe Özkiraz ile ilgili hazırlanan iddianamede “ resmi belgede sahtecilik ' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, “ özel belgede sahtecilik ”  suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve “ yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı kanuna muhalefet ” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 13 yıla kadar hapis cezası isteniyor.