Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız... Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız...

İstanbul Beyoğlu'nda yaşanan bombalı saldırının ardından hiç de hoş karşılanmayan bir bomba ihbarı yapıldı. İhbarın hoş karşılanmamasının nedeni ise ihbarı yapan kişinin kaçırdığı feribotu yakalamak için ihbarda bulunması. Bursa'dan İstanbul'a gitmek için bilet alan ve feribota yetişemeyen bir yolcu, asılsız bir bomba ihbarında bulunarak adeta ortalığı ayağa kaldırdı. Gelen ihbarın ardından Bursa ve İstanbul'da limanlara yaklaşan tüm feribotlarda bomba araması yapıldı. Aramalarda yolcuların tümü didik didik arandı. İhbarın asılsız olduğunu anlayan Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri zanlıyı kısa süre içinde gözaltına aldılar.

Didik Didik Arama Yapıldı

Kaçırmış olduğu feribot yüzünden Bursa 112 ihbar hattını arayarak bomba ihbarında bulunan bir yolcu, kısa süre içerisinde Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Bursa - İstanbul feribotuna bilet alan ancak feribotu yakalayamadığı için otobüse binmek zorunda kalan yolcu, Bursa 112 ihbar hattını arayarak feribotta bomba olduğuna dair bir ihbarda bulundu. Gelen ihbarı dikkate alarak derhal harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri İstanbul'a haber vermesi sonrasında tüm limanlarda sıkı aramalar yapıldı. tüm yolcuların didik didik arandığı aramalar sonrasında gelen ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı. Sirkeci'den kalkan ve Bursa'ya gelen feribot ise gelen ihbar nedeniyle en yakın liman olan Armutlu limanına çekildi. Feribot ve limanlarda arama yapılırken herhangi bir panik yaşanmaması için yolculara gemide arıza olduğu söylendi. Diğer yandan gemide detaylı bir aramanın yapılabilmesi ve gemide bulunan 400 yolcunun mağdur olmamaları için önlemler alındı. Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın talimatıyla feribot Mudanya iskelesine yönlendirildi. Mudanya İskelesine gelen yolcular bir süre terör ve asayiş ekiplerince bekletilirken gemide detaylı bir arama yapıldı. Üst aramaları da tamamlanan yolcular ardından iskeleden dışarıya çıkarıldı.

Yaptığı İhbarı Kabullendi

Asılsız ihbarda bulunan kişinin kim olduğunu bulmak için harekete geçen emniyet güçleri, kişinin 22 yaşındaki E.A. olduğunu tespit etti. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından E.A.'nın Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden otobüse binerek İstanbul'a hareket ettiği tespit edildi. Orhangazi ilçesi yakınlarında gözaltına alınan E.A, sorgulanmak üzere gözaltına alındı. Zanlının sorgusunun ardından yarın adliyeye sevk edileceği bildirildi.