Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!
Teknolojinin özellikle de telefon teknolojisinin hızına yetişmek gerçekten de imkansız gibi görünüyor. Son olarak yeni iPhone 14’ün ortaya çıkan bir özelliği telefon teknolojisi hakkında bu gerçeği karşımıza seriyor. Buna göre yeni iPhone14 ile hız trenine binerken yapmanız gereken iki şey olduğunu bilmenizde fayda var. Ya telefonunuzu hız trenine binerken birisine emanet edeceksiniz ya da telefon elinizde sürekli polis ekiplerine iyi olduğunuzu söyleyeceksiniz. Neden mi? İşte detaylar!

iPhone'la Hız Trenine binerken Bir Daha Düşünün

Eğer bir iPhone 14,'ünüz varsa ve bir hız trenine binmek istiyorsanız bunu bir kez daha düşünmenizde fayda var. Çünkü hız trenine binerken macera arıyor olabilirsiniz ama bilmelisiniz ki aslı macera sizin için hız treninden indikten sonra başlayacak. Neden mi? Çok basit, teknoloji yüzünden. Apple, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir lansman etkinliği ile yeni modeli olan iPhone 14’ü piyasaya sürmüştü. Firmanın dünya çapında en güçlü olduğu pazarlardan birisi olan ABD’de yeni modelin fiyatı da artırılmayarak modele ilişkin bir talep oluşturulmaya çalışıldı. Yapılan bu strateji ise ürünün yeni eklenen özelliklerin ne kadar tatmin edici olup olmadığı konusunda bir tartışmaya neden olmuştu. Ancak ürünün yeni teknolojilerinden biri çarpışma tespit teknolojisi olarak sunuluyordu ve aslına bakılırsa bu özellik oldukça hayat kurtarıcı bir özellik. Çünkü bu teknoloji sayesinde telefon sahibinin kaza yapma durumunda telefon otomatikman acil aramalara yönleniyor.

Hız Treninde de Durum Kaza Olarak Algılanıyor

Bilindiği gibi hız trenleri yapısı gereği yer yer çok yavaşlarken yer yer de çok hızlanabiliyor ve bazen yan giderken bazen de bir anda ters gidebiliyor. iPhone 14’te ise böyle bir bilgi olmadığından dolayı bu durum telefon açısından kaza olarak algılanıyor. King Island Eğlence Parkı yakınında bulunan bir polis merkezine en az 6 defa “Bu telefonun sahibi ciddi bir kazaya karıştı ve telefonuna tepki vermiyor.” mesajı gittiği bilgisi paylaşıldı. Alınan bilgi mesajı sonrasında kazaya koşan ekipler ise hız trenlerinden inen şaşkın vatandaşlarla karşılaştı. Dolayısıyla siz de iPhone 14 le bir hız tenine bindiğinizde iniş esnasında sizi bekleyen ambulans ve polis ekipleri ile karşı karşıya kalırsanız şaşırmayın.