Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Dün İstanbul'un en işlek caddelerinden birisi olan Taksim'deki İstiklal Caddesi'nde patlayan bombanın ardından emniyet güçleri hızlı bir inceleme başlatmış durumda. 6 kişinin ölümü ve 81 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan terör saldırısının ardından gözler PKK ve DAEŞ'e çevrildi. Yaşanan terör saldırısının ardından tüm ülke yasa boğulurken, vatandaşlar ise sorumluların en kısa sürede belirlenmesini ve yakalanmasını bekliyor. İşte haberin detayları!

Terör İstiklal Caddesini Vurdu!

Dün akşam saatlerinde İstanbul'un en işlek caddesi olan Taksim İstiklal Caddesi'nde patlayan bombanın ardından 6 kişi hayatını kaybederken 81 kişi de yaralandı. Yaralılar arasında durumu ağır olanların bulunuyor. Yaşanan patlamanın ardından derhal operasyonlarına başlayan Emniyet Genel Müdürlüğü, bombalı saldırıyı gerçekleştiren saldırganın isminin Ahlam Albashir olduğunu açıkladı. Patlamaya dair başlatılan sorgulamalar sonucunda Ahlam Albashir'in PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini belirtti. Bununla birlikte Albashir'in eylem yapmak için Afrin üzerinden ülkeye yasa dışı yollardan giriş yaptığı da elde edilen bilgiler arasında.

İçişleri Bakanı'ndan Açıklama

Yaşanan bombalı saldırının ardından bugün öğle saatlerinde bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz kimsenin düşmanı değiliz, kimseye kalleşlik yapıyoruz. Kalleşliklere tahammül edecek gücümüzün kalmadığını ifade etmek istiyorum. Operasyonlar devam ediyor. Yakalanmasalardı bugün Yunanistan'a kaçıracaklardı. Olay sonrası yapılan bir teknik dinlemede çok açık bir şekilde terör örgütünün talimatı teröristin öldürülmesine yönelikti. Ya kattan atın ya kanala atın talimatı var net bir şekilde. Ve bu konuda teröristi öldürüp tüm networkü çözmemizi engelleyecek bir plan açıklandığı apaçık ortada..." dedi. Saldırının ardında bulunanları tespit etmeye yönelik çalışmalar sürüyor. Konuya ilişkin Reuters haber ajansına konuşan üst düzey bir Türk yetkili saldırganın PKK bağlantılı olduğuna inandıklarını fakat DEAŞ bağlantısının olabileceğini göz ardı etmediklerini ifade etti. Diğer yandan terör örgütü PKK Taksim'de yaşanan bombalı saldırıyı üstlenmedi. Gerçekleşen terör eylemi hakkında terör örgütü PKK'nın silahlı kanadı olan Halk Savunma Merkezi'nin Fırat Haber Ajansı'nda (ANF) yer alan açıklamasında şu ifadelere yer verildi: 'Bu olayla ilişkimizin olmadığı, doğrudan sivilleri hedeflemeyeceğimizi ve sivilleri hedefleyen eylemleri kabul etmediğimizi halkımız ve demokratik kamuoyu yakından bilmektedir.'