Samsun'da vaka sayıları hızla artarken Mecidiye Çarşısı'nın önünde yaşanan HES kodu alma kuyruğu ve seyyar satıcıdan kazak alma yarışına giren vatandaşların oluşturdukları kalabalıklar dikkati çekti.

4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı! 4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı!

Samsun'da, pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşlar haftanın ilk gününde Mecidiye Çarşısı'na hücum etti. HES Kodu ile girilen Mecidiye Çarşısı'nda bu kez de HES kodu okutma izdihamı yaşandı.

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Mecidiye Çarşısı haftanın ilk gününde izdiham görüntüleri ile gündeme geldi. Coronavirüs (COVİD-19) vaka sayılarının artması ve Samsun'un Türkiye genelinde birinci sırada yer almasının sosyal hareketliliği etkilemediği dikkati çekti. HES kodu zorunluluğu getirilen Mecidiye Çarşısı'na girebilmek için caddede kuyruk oluşturan vatandaşların sosyal mesafeye de uymadığı gözlendi. 6 bin 902 vakanın bulunduğu ilde, sosyal mesafenin ihlal edildiği başka bir adres ise Gazi Devlet Hastanesi'nin önü oldu. Hastane önünde açılan bir seyyar sergiden kazak alma yarışına giren vatandaşlar, sosyal mesafeyi unuttu. ( Ajans Bizim )