Müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler”, yeni yayın günü olan 05 Nisan Pazartesi akşamı altıncı bölümüyle izleyicisine keyifli saatler yaşatmak

Müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler”, yeni yayın günü olan 05 Nisan Pazartesi akşamı altıncı bölümüyle izleyicisine keyifli saatler yaşatmak için ekrana geliyor… 

ŞARKILAR FERDİ ÖZBEĞEN’İ SÖYLEDİ...

Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren “Şarkılar Bizi Söyler”in altıncı bölümünde Türk Müziği’nin efsanesi Ferdi Özbeğen’in seslendirdiği şarkıları söylendi.Gündüzüm Seninle, Dilek Taşı, Ağla Halime, Bir Sevgi İstiyorum gibi Ferdi Özbeğen’in seslendirdiği en sevilen şarkıları Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici tarafından yorumlandı.

SİYAH-BEYAZ TUŞLARA ATA DEMİRER DOKUNUŞU...

“Şarkılar Bizi Söyler”in konuğu olan Ata Demirer, Ferdi Özbeğen’in seslendirdiği şarkıları yorumladı... Ferdi Özbeğen’in sembolü haline gelen kuyruklu beyaz piyanoya bu kez Ata Demirer oturdu. Ünlü komedyen piyano başındaki resitaline Ferdi Özbeğen’in ölümsüzleştirdiği “Gündüzüm Seninle” şarkısıyla başladı. 

TEK KİŞİLİK “DEV KADRO”!

Kefaret 34. Bölüm Fragmanı - 15 Temmuz Perşembe Neler Olacak? Kefaret 34. Bölüm Fragmanı - 15 Temmuz Perşembe Neler Olacak?

“Şarkılar Bizi Söyler”in Ferdi Özbeğen adına düzenlediği özel gecenin tek konuğu bir Ferdi Özbeğen sevdalısı olan Ata Demirer’di. Ünlü komedyen gerek seslendirdiği şarkılar gerekse esprilerinin arasından çıkardığı taklit ve tiplemeleriyle geceye damgasını vurdu. Ünlü komedyenin taklidini yaptığı isimlerin arasında Hakan Altun da vardı. 

Okul sıralarından, yeşil sahalara, sahalardan sanat dünyasına... 
Ata Demirer ile dostluklarının okul yıllarına dayandığını söyleyen Hakan Altun, ünlü komedyen ile ilgili olan birbirinden komik çocukluk anılarını anlattı. Hakan Altun’un eğlenceli anılarının ardına Ata Demirer’den beklenmedik bir Hakan Altun taklidi geldi. Hakan Altun’un  konuşmasını ve ses tonunu birebir taklit eden ünlü oyuncunun eğlenceli ses benzerliği herkesi kendine hayran bıraktı.

ATA ÇALDI, ATA SÖYLEDİ...
AMA SANKİ ÇALAN DA SÖYLEYEN DE FERDİ ÖZBEĞEN’Dİ...

Ferdi Özbeğen’in seslendirdiği şarkıları yorumlayan Ata Demirer’in, ünlü şarkıcının sesine olan benzerliği dikkatlerden kaçmadı. Ferdi Özbeğen’in sevilen şarkılarını seslendiren ünlü komedyenin sesindeki Ferdi Özbeğen tınıları başta Sibel Can, Hakan Altun, Hüsnü Şenlendirici ve stüdyodakileri şaşırttı. 

KIYIDAN KIYIYA ŞARKILAR...
Bozcaada’nın müdavimi olan Ata Demirer’den bir Yunan klasiği olan Fragosiriani yorumu... Ünlü komedyen konuk olduğu “Şarkılar Bizi Söyler”de Yunan Müziği’nin babası, ünlü buzika virtüözü Markos Vamkaris’in en popüler rebetikolarından biri olan Fragosiriani bestesini de eğlenceli yorumuyla seslendirdi. Ata Demirer’in yorumuyla şenlenen stüdyoda renkli anlar da yaşandı... 


“EGELİ ZEYBEK”... 
CEKETİ ÇIKARTTI, KOLLARINI KLARNETE AÇTI!
HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ÇALDI, ATA DEMİRER HARMANDALI OYNADI...

Ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’nin klarnetinden çıkan ritimlere daha fazla dayanamayan Ata Demirer, soluğu pistte aldı. Ceketi çıkarttı, kollarını açtı... Ünlü komedyen egenin sevilen yöresel oyunu Harmandalı’yı kendi figürleriyle oynadı, herkesi kendine hayran bıraktı. Ata Demirer’in Harmandalı Zeybeği dansına Hakan Altun, Sibel Can ve Hüsnü Şenlendirici de katıldı. Efsane kadronun karşılıklı oynadığı Harmandalı Zeybeği stüdyodaki alkışları ve enerjiyi de yükseltti.

ATA DEMİRER’DEN 9/8’LİK HAVAYA 10/10’LUK FİGÜRLER...
Birbirinden komik esprili sohbetinin, seslendirdiği şarkıların yanı sıra dansları ve figürleriyle de “Şarkılar Bizi Söyler”e imzasını atan Ata Demirer, klarnetin sesini duydu, sahnedeki dans performansıyla figürlerini konuşturdu. Klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’nin “Gül Ali” performansıyla kendini müziğin ritmine kaptıran ünlü komedyen muhteşem dansıyla hem sunucuları hem de set ekibini ayağa kaldırdı. 

ŞAKA DEĞİL GERÇEK...
SİBEL CAN VE ATA DEMİRER’DEN “ŞAKA YAPTIM” ŞARKISINA KLİP TADINDA DÜET...
Ata Demirer’in konuk olduğu “Şarkılar Bizi Söyler”e damga vuran bir başka esprili ve komik olay ise ünlü komedyenin Sibel Can ile “Şaka Yaptım” şarkısında yaptığı düet esnasında yaşandı. Ata Demirer şarkının imalı ve manalı sözlerinden yola çıkarak kendini role kaptırınca olanlar oldu... Tabii Sibel Can da ünlü komedyenle bir olunca esprilerin ardı arkası kesilmedi, ikiliden klip tadında bir düet geldi. 

“BAĞDAT YOLU”NDA KUŞLAR KARIŞTI...  

Geceye damga vuran bir başka Ata Demirer imzası ise yine Sibel Can ile yaptığı “Bağdat Yolu” düetinde yaşandı. Şarkının “Sen bir şahinsin, ben bir garip serçe” sözlerini söyledikleri anlarda kahkahalara boğulan ünlü komedyen “bir garip serçe” sözlerini kendisi seslendirince esprilerin ardı arkası kesilmedi. Şarkının aralarında kendini tutamayıp mikrofona konuşan Ata Demirer, “Şarkının sözlerini yanlış okuduk. Benden nasıl minik bir serçe olsun” diyerek kendini ti’ye aldı. Ünlü komedyenin sempatik tavırları ve esprileri herkesi gülmekten kırdı geçirdi. 

Yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, Türkiye’nin en sevilen yıldızlarının efsane şarkılarının söylendiği Kanal D’nin yeni müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler” 05 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00’da ekrana gelecek.

Yayın Tarihi    : 05 Nisan Pazartesi/ 2021 
 Yayın Saati    :20.00