Yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler”, 19 Nisan Pazartesi akşamı yeni bölümüyle ekrana geliyor.

ŞARKILAR YILDIRIM GÜRSES’İ SÖYLEDİ...
Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren “Şarkılar Bizi Söyler”in bu bölümünde Türk Sanat Müziği’nin efsanesi Yıldırım Gürses’in seslendirdiği şarkıları söylendi. Aşkım Bahardı, Son Mektup, Gurbet O Kadar Acı Ki, Elveda Gençliğim gibi Yıldırım Gürses’in en sevilen şarkıları Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici tarafından yorumlandı.

SEMAZENLER İLAHİLERLE “SEMA”DA...
“Şarkılar Bizi Söyler”in bu bölümü Ramazan’ı ve Mevla aşkını temsil eden ilahilerle başladı. Hakan Altun ve Türk Tasavvuf Müziği sanatçısı Sami Özer’in icra ettiği Mevlam Sana Ersem Diye ilahisi eşliğinde semazenler sema gösterisinde bulundu. 

YILDIRIM “GÜRSES” ŞARKILARINA MELİHAT “GÜLSES” YORUMU...
Gecenin bir diğer onur konuğu ise Türk Müziği ve Türk Sanat Müziği’nin naif sesi Melahat Gülses’di. Ünlü sanatçı Mevla aşkını temsil eden ilahilerin yanı sıra Türk Sanat Müziği’nin sevilen şarkılarını ve Yıldırım Gürses’in eserlerini de yorumladı.

KLARNETİN VİRTÜÖZÜ’NDEN RAMAZAN DAVULU...
Klarnetin virtüözü Hüsnü Şenlendirici davulu kaptı, maniyi sıraladı. Ünlü sanatçı Ramazan’ın sevilen geleneklerinden ramazan davulcusunu “Şarkılar Bizi Söyler” sahnesinde yaşattı.

TÜRK POPUNUN DEVLERİNDEN ZAMANE ŞARKILARI...

Şarkılar Bizi Söyler’in Yıldırım Gürses’in ve Türk Sanat Müziği’nin sevilen şarkılarıyla nostalji rüzgarları esen gecesinde solistler geçidi yaşandı. Popun kraliçesi Hande Yener ve Türk Pop Müziği’nin başarılı ismi Berkay birbirinden güzel, eğlenceli Yıldırım Gürses ve Türk Sanat Müziği şarkılarını seslendirdiler. 
Hande Yener, Yıldırım Gürses şarkılarının söylendiği gecede Yıldırım Gürses imzası taşıyan üç ayrı şarkı okudu. İddialı kostümleriyle de adından söz ettiren başarılı şarkıcı göz kamaştıran kostümüyle sahnede yine farkını ortaya koydu. Sevilen Yıldırım Gürses şarkılarını kendi yorumuyla seslendiren Hande Yener, kraliçe tacını bir kez daha Ses Kralı olarak anılan Yıldırım Gürses şarkılarıyla taktı.

Aşk Mantık İntikam 5. Bölüm Fragmanı - 16 Temmuz Cuma Aşk Mantık İntikam 5. Bölüm Fragmanı - 16 Temmuz Cuma

Türk Pop Müziği’nin başarılı ve güçlü yorumcusu Berkay, seslendirdiği Türk Müziği ve Yıldırım Gürses şarkılarıyla konser tadında bir gece yaşattı. Orkestrasıyla şarkılara meşk katan Berkay, muhteşem enerjisi ve göz kamaştıran sahne performansıyla stüdyoyu ayağa kaldırdı. Şarkıların yanı sıra keyifli sohbetiyle de geceye renk katan Berkay, stüdyoyu kahkahaya boğdu. 

Yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, Türkiye’nin en sevilen yıldızlarının efsane şarkılarının söylendiği müzik programı Şarkılar Bizi Söyler 19 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de...

Yayın Tarihi    :19 Nisan Pazartesi/ 2021
Yayın Saati    :20.00