Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren “Şarkılar Bizi Söyler”in bu bölümünde Arabesk müziğin yaşayan efsanesi Cengiz Kurtoğlu’nun sevilen şarkıları söylendi.

Yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile usta klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler” yeni bölümüyle izleyicisine keyifli saatler yaşatmak için ekrana geliyor.

ŞARKILAR CENGİZ KURTOĞLU’NU SÖYLEDİ...
Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren “Şarkılar Bizi Söyler”in bu bölümünde Arabesk müziğin yaşayan efsanesi Cengiz Kurtoğlu’nun sevilen şarkıları söylendi. Liselim, Duyanlara Duymayanlara, Hain Geceler, Gece Olunca gibi Cengiz Kurtoğlu’nun en sevilen şarkıları Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici tarafından yorumlandı.

Şahsiyet 4. bölümünde neler yaşandı ve oyuncu kadrosu Şahsiyet 4. bölümünde neler yaşandı ve oyuncu kadrosu

ARABESK DÖRTLÜ...
Bir Cengiz Kurtoğlu klasiği olan, “Duyanlara Duymayanlara” şarkısını Sibel Can, Hakan Altun, Hüsnü Şenlendirici ve Cengiz Kurtoğlu birlikte okudu. Usta sanatçı birbirinden güzel şarkılarının söyleneceği geceye “Duyanlara Duymayanlara” şarkısıyla giriş yaptı. “En Baba” Cengiz Kurtoğlu şarkılarının okunacağı arabesk gecesi “Duyanlara Duymayanlara” şarkısıyla başladı. 

ARABESKİN BABASI VE OĞLU...
“Şarkılar Bizi Söyler”in bu bölümüne baba-oğul düeti damga vurdu. Cengiz Kurtoğlu şarkılarının söylendiği özel geceye usta sanatçının oğlu Orçun Kurtoğlu da konuk oldu. Cengiz Kurtoğlu’nun sevilen şarkısı Sessizce’ yi baba oğul birlikte okudu. Baba ve oğulun muhteşem düeti stüdyodaki herkese duygu dolu anlar yaşattı. 

BABANIN GÖZYAŞLARI...
“Şarkılar Bizi Söyler”in onur konuğu olan Cengiz Kurtoğlu, hayat öyküsünün anlatıldığı belgeseli izleyince gözyaşlarını tutamadı. Usta sanatçı Ahravi’den İstanbul’a uzanan müzik yolculuğunun hikayesini izlediği dakikalarda duygu dolu anlar yaşadı. Stüdyoda duygusal anlar yaşayan Cengiz Kurtoğlu’nun gözyaşları Sibel Can ve Hakan Altun’u da ağlattı. 

ARABESKİN BABALARINDAN “DAMAR ŞARKILAR”...
Cengiz Kurtoğlu’nun en sevilen şarkıları yakın dostu ve meslektaşı usta sanatçı Arif Susam ile ünlü şarkıcı Metin Şentürk tarafından da yorumlandı. Kurtoğlu’nun en damar şarkılarını söyleyen Arif Susam ve Metin Şentürk, Cengiz Kurtoğlu şarkılarıyla stüdyoda nostalji rüzgarları estirdiler... 

ARABESK GECEDE GÜLDÜREN SOHBETLER... 
Arabesk şarkıların söylendiği, duygusal anların yaşandığı “Şarkılar Bizi Söyler”de kahkahalara havada uçuştu. Seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla geceye damga vuran Metin Şentürk, esprili sohbetiyle de geceye renk kattı. Ünlü sanatçı birbirinden komik açıklamaları ve samimi tavırlarıyla stüdyoyu kahkahaya boğdu. Taverna müziğinin en güçlü yorumcularından biri olan Arif Susam’ın, yakın dostu Cengiz Kurtoğlu ile ilgili anıları geceye damga vurdu. 

Yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın, yürütücü yapımcılığını Hülya Sepken’in üstlendiği, Türkiye’nin en sevilen yıldızlarının efsane şarkılarının söylendiği müzik programı Şarkılar Bizi Söyler 26 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00’de Kanal D’de...

Yayın Tarihi    :26 Nisan Pazartesi/ 2021
Yayın Saati    :20.00