Dünya ülkeleri roket alarmı verdi. Dünyaya düşmesi beklenen dev roketin koordinatları henüz belli olmasa da, Türkiye'nin de etkilenebileceği düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde uzay istasyonunun son parçasını göndermek için uzaya fırlatılmış olan Long March-5B Y4 roketinin bir parçası Dünya'ya doğru düşüşe geçti. 23 tonluk ağırlığa sahip olan roketin parçasının kontrolsüz bir şekilde Dünya'ya doğru ilerliyor olması herkesi korkuttu. Uzmanların 10 katlı bina yüksekliğinde olduğunu söyleyerek tanımladıkları roketin tam olarak nereye düşebileceğini ise henüz kimse söyleyemiyor. Fakat roketin düşebileceği yerler arasında Türkiye de bulunuyor. İşte haberin detayları!

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Nereye Düşeceği Belli Değil

Son zamanlarda oldukça hız kazanan Çin uzay araştırmaları sonrasında ülke, kendi uzay istasyonu olan Tiangong'u kullanmaya başlamayı planlamıştı. Bunun için çalışmalarına devam eden Çin, bu doğrultuda pazartesi günü Long March-5B Y4 roketiyle birlikte uzay istasyonunun son parçası olan Mengtian modülünü uzaya gönderdi. Fakat olanlar bundan sonra oldu. Long March-5B Y4 roketinin 23 tonluk parçasının kontrolsüz bir şekilde Dünya'ya doğru harekete geçmesi üzerine bugün Dünya'da roket alarmı verildi. Insider'ın yapmış olduğu habere göre ise, roketin Pasifik Okyanusu'nun uzak bir yerine düşürülmesi için çalışılıyor. Roketin önümüzdeki iki gün içerisinde Dünya'ya düşmesi tahmin edilirken roketin gövdesinin tam olarak nereye düşeceğini ise kimse net olarak bilemiyor.