Ülkenin en önemli siyasi gündemlerinden birisi olan seçimler konusuna ilişkin bugün önemli bir gelişme yaşandı. Henüz ne seçim tarihi, ne de aday isimlerin belli olmadığı seçimlere ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, meclis grup toplantısında herkesin beklediği seçim tarihini söyledi. Erdoğan, 14 Mayıs 1950 seçimlerinde Menderes'in iktidara geldiğini hatırlatarak, 'Milletimiz 73 yıl sonra altılı masaya aynı gün yeter diyecektir' diyerek olası seçim tarihine ilişkin önemli bir ışık yaktı. İşte detaylar!

Bahçeli de Değinmişti!

Tüm ülkenin gözü kulağı önümüzde yapılacak olan seçimlerin hangi tarihte olacağına odaklanmış durumda. Seçim tarihi ve aday isimlerin henüz açıklanmadığı seçimler belki de ülkemiz siyasi tarihinin en çok konuşulan ve toplumun da en çok siyasallaştığı seçimlerden birisi olarak değerlendiriliyor. Seçim tarihi konusunda her cepheden ayrı beklentiler gelirken önceki gün MHP lideri Devlet Bahçeli de, “Seçim tarihi tartışması son bulmalı. Mayıs ayı içerisinde bu işi bitirelim” açıklamasında bulunmuştu. Bunun üzerine ise söz sırası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gelmişti ve Erdoğan konuya ilişkin görüşünü bugün partisinin grup toplantısında açıkladı.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Tarihi Menderes'e Atıf Yaparak Açıkladı

Devlet Bahçeli'nin seçim tarihine ilişkin dün yapmış olduğu açıklamanın ardından bugün de Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan beklenen açıklama geldi. Konu hakkında Erdoğan; " Siyasetin günlük hercü merci içinde insanların söyledikleri sözler elbette önemlidir. Ancak aynı insanların sandık başında nelere bakacaklarıdır. Rahmetli Menderes 14 Mayıs'ta 'Yeter söz milletin' diyerek sandıktan ezici bir zaferle çıkmıştır. Aynı şekilde Rahmetli Özal, darbenin gölgesinde girdiği seçimde önemli bir başarı kazanmıştır.