Günümüzde birçok kişi artan ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bankaların ihtiyaç kredisi olanaklarından yararlanıyor. Ancak burada en çok sorulan soruların başında ise bankaların faiz oranları ve geri ödeme koşulları geliyor. Bazı bankalar daha uygun faiz oranları ve daha esnek geri ödeme olanakları ile kredi olanaklarını sunarak daha avantajlı kredi paketleri oluşturabiliyor. İşte piyasa koşullarında en uygun faiz oranı ve ödeme koşullarına sahip bankalardan bazıları!

Şekerbank İhtiyaç Kredisi

şekerbank-6

Eğitimden sağlığa, evlilikten balayına ya da eşya alımına günlük anlamda birçok ihtiyacınız için gerekli olan ihtiyaç kredisi seçeneklerinden birisi de Şekerbank’ta. Şekerbank, 36 aya varan vadeler karşılığında bütçenize uygun ödeme imkanı sağlayan bankalardan birisi. Üstelik de bu koşullar altında sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi için belirlemiş olduğu faiz oranı yalnızca %2,25.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

HSBC İhtiyaç Kredisi

hsbc-4

Esnek ödeme olanakları ile sunulan HSBC ihtiyaç kredinizi dilerseniz çektikten üç ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Bir anda karşınıza çıkan ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabileceğiniz kredinizi toplam 36 ay vadede ve %1,90 faiz oranı ile ödeyebilirsiniz.

Odeabank İhtiyaç Kredisi

odeaban

Günlük ihtiyaçlarınız artıp bütçeniz bu ihtiyaçları karşılamaya el vermediğinde yararlanabileceğiniz bir kredi de Odeabank’tan. Odeabank ihtiyaç kredisi de aynı şekilde 36 ay vade ve %2,02 faiz oranı ile en uygun ihtiyaç kredilerinden birisi olarak piyasadaki yerini alıyor. 

Başvuru Kanalları ve Gerekli Belgeler

Her üç bankanın kredi başvuruları için bankaların şubelerine gidebileceğiniz gibi mobil veya internet bankacılığı olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra her üç bankanın talep edeceği belgeler ise şu şekildedir:

  • Kredi başvuru formu
  • Başvuran kişiye ait nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet
  • Gelir belgesi 
    • Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, maaş bordrosu firma antetli kağıdına düzenlenmiş ise firmanın imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası)
    • Serbest meslek/işletme sahiplerinden ticaret sicil gazetesi
  • İkametgah belgesi ya da ev adresine ait, son dönem elektrik, su, doğalgaz veya telefon/cep telefon faturasının aslı
  • Son aya ait SSK bildirgesi
  • Talep edilen kredi koşullarına göre ek belgeler ve teminatlar istenebilir. Kefil istenmesi durumunda aynı belgeler kefiliniz için de geçerlidir.