Bugüne kadar yapmış olduğu başarılı çalışmaları, herkesçe bilinen üslubu ve sesiyle Türkiye radyo ve televizyon tarihine geçen usta isim Halit Kıvanç, 97 yaşında yaşamını yitirdi. Kıvanç'ın ölüm haberini sosyal medya üzerinden duyuran oğlu Ümit Kıvanç, babasının cenazesinin 27 Ekim Perşembe günü Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedileceğini açıkladı. İşte detaylar!

Oğlu Sosyal Medyadan Açıkladı

Türkiye'nin bilinen sesi, usta gazeteci ve spiker Halit Kıvanç, 97 yaşında hayata gözlerini kapadı. Kıvanç'ın ölüm haberini oğlu Ümit Kıvanç, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladı ve mesajında babasının cenazesinin 27 Ekim Perşembe günü Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedileceğini açıkladı. Ümit Kıvanç mesajında; 'Halit Kıvanç'ı kaybettik. Bizimle birlikte sevenlerinin de başı sağ olsun.' ifadelerini kullandı.

Futbol Camiası Sessiz Kalmadı

Ülkenin belki de en bilinen ve en çok sevilen spikerlerinden birisi olan Halit Kıvanç, enerjik sesiyle milyonların kalbini kazanan bir isim oldu. Kıvanç için sanat, televizyon ve medya dünyasından birçok mesaj gelirken futbol camiası da bu duruma sessiz kalmadı. Türkiye Futbol Federasyonundan yayınlanan mesajda; 'Türk spor yayıncılığının duayen ismi, usta spiker ve gazeteci Halit Kıvanç'ın vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Halit Kıvanç'a Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri ve Türk basınına başsağlığı dileriz.' denildi. aynı şekilde 4 büyükler de açıklamalarda bulundu.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Galatasaray'dan yapılan açıklamada, "Duayen gazeteci ve spor spikeri Halit Kıvanç'ın vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Rekabetin zarafetini bizlere en derinden hissettiren Halit Kıvanç'a, Allah'tan rahmet; kederli ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı dileriz." denildi.