SAFRANBOLU'NUN ÇEŞİT ÇEŞİT LOKUMLARI

Show TV'nin ilgiyle takip edilen programı "Sevcan'la Lezzet Yolunda" bugün safranıyla, eski evleriyle ve lokumuyla ünlü Safranbolu'yu geziyor.

Balçiçek’le Sohbete Geldik 34. Bölümü - 18 Temmuz Pazar konukları Balçiçek’le Sohbete Geldik 34. Bölümü - 18 Temmuz Pazar konukları

Safranbolu'nun yöresel yemeklerinden uzun fasulye, sini çöreği ve zerde tatlısı tariflerinin paylaşılacağı programda sevilen sunucu Sevcan Orhan, yöre kadınlarıyla birlikte tel kadayıf kesimi yapıp dolmasını sararken, çeşit çeşit Safranbolu lokumlarını da izleyiciye tanıtacak. 200 yıllık su değirmeninde "Un nasıl yapılır?" sorusunun yanıtını da öğreneceğiz. 

İpek Yolu üzerinde bulunan ve hem tarihi hem kültürel yönden birçok zenginliği barındıran Safranbolu'da Cinci Han Kervansarayı, Emzikli Kaya ve tarihi Saat Kulesi'ni gezen Sevcan Orhan, meşhur Safranbolu evleri hakkında bilgiler aktaracak. 

Yöre halkıyla bir araya gelinen keyifli anların eksik olmayacağı yeni bölümüyle “Sevcan'la Lezzet Yolunda”, 10 Haziran Perşembe günü saat 13.00’te Show TV’de!