Sevcan, gastronomi şehrimiz Afyonkarahisar’da..

Balçiçek’le Sohbete Geldik 34. Bölümü - 18 Temmuz Pazar konukları Balçiçek’le Sohbete Geldik 34. Bölümü - 18 Temmuz Pazar konukları

Show TV’nin yurdumuzun ağızlarda tat bırakan lezzetlerini ve görülmeye değer tarihi yerlerini ekrana taşıyan programı "Sevcan'la Lezzet Yolunda" haftaya kaymağı, sucuğu ve Cumhuriyet tarihindeki önemiyle akla gelen gastronomi şehrimiz Afyonkarahisar’dan başlıyor. 

Halk oyunları ekibinin yöresel danslarıyla izleyenleri karşıladığı programda sevilen ses sanatçısı Sevcan Orhan, şehrin simgelerinden Büyük Utku heykelinin hikayesini ve Tarihi Konaklar bölgesinin mimari güzelliklerini paylaşacak. Çarşıda ise esnafla keyifli bir sohbet eşliğinde keçeciliğin inceliklerini dinleyecek.

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi Güllaç’ın yöre usulü yapımı izleyicilerle buluşurken, meşhur sucuğu ile lokumunun özellikleri de ekrana gelecek. Yöre sofralarından eksik edilmeyen yemeklerinden patlıcan böreği, Afyon kebabı, göbekli ile ekmek kadayıfının yapımına dair püf noktalarını öğreneceğimiz Afyonkarahisar gezisinde Sevcan Orhan seslendirdiği türkülerle renk katacak.

“Sevcan'la Lezzet Yolunda”, 3 Mayıs Pazartesi günü saat 13.00’te yeni bölümüyle Show TV’de.