Show TV ekranlarında hafta içi her gün farklı bir şehrimizin tarihinin ve lezzetlerinin kapısını aralayan "Sevcan'la Lezzet Yolunda" bugün porseleni, çinisi ve el sanatlarıyla dünyaya nam salan Kütahya’da.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Çan Kulesi’nden dönüştürülen meşhur Saat Kulesi ve Ulu Cami gezisiyle Kütahya turuna başlayan sevilen sanatçı Sevcan Orhan, 21 farklı el sanatçısının eserlerinin sergilendiği Germiyan Konağı’nda nakış sanatının inceliklerini öğrenirken, Türkiye’nin ilk Çini Müzesi’ni izleyicileri için gezecek. Ustalarından çini yapımını izleyerek bu sanatı uygulamalı olarak deneyimleyecek. 

Çarşı gezisinde Ramazan ayının vazgeçilmez tatlısı, Kütahya’ya özgü paşa helvasına dair bilgiler alan sevilen sunucu yöre lezzetlerinden hamur aşı yapımını da ekranlara taşıyacak. Kütahya’nın leziz yemekleri sıkıcık çorbası, dolamber böreği, Kütahya muhallebisi ve kaz tiridi, Sevcan Orhan’ın seslendirdiği türküler eşliğinde sunulacak. 

“Sevcan'la Lezzet Yolunda”, 5 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’te yeni bölümüyle Show TV’de.