Emekli olmak herkesin en büyük hayallerinden birisidir. Hayatının önemli kısmını yoğun tempoda çalışarak geçiren sigortalılar, yaşlılık döneminde ekonomik refah seviyesinin yüksek olmasını hedeflemektedir. Bunun içinde SGK emeklilik şartlarını tamamlayarak, emeklilik hakkını alabilmek için çaba göstermektedir. Ancak SGK’ya olan prim borçları nedeniyle emeklilik hakkını alamama durumuyla karşılaşılabiliyor. Bu durumda olanları sevindiren haber ise Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat Bankası emekli olmak isteyenlere özel uygun koşullarda kredi desteği veriyor.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası, 2022’de emekli olmak isteyen ancak Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara özel kredi desteği veriyor. Ziraat Bankası “Bağkur Kredisi” kampanyası sayesinde SGK’ya prim borçları krediyle ödenerek, hemen emekli olunabiliyor. SGK Bağkur sigorta koluna bağlı olan ve SGK emeklilik şartlarını tamamlayan sigortalılar emekli olabiliyor. Ancak kişinin SGK’ya Bağkur prim borcu olması durumunda emeklilik başvurusunda bulunamıyor. Böyle bir durumda hem borçlu olunan döneminde emeklilik hesaplaması için değerlendirilmesi hem de hemen emekli olunabilmesi için Ziraat Bankası Bağkur kredisi sunuyor.

Ziraat Bankası’nın Bağkur kredisi sayesinde SGK prim borçları Ziraat’ten kredi çekilerek ödenebiliyor. Böylelikle SGK prim borçları sıfırlanarak, emekli olunabiliyor. Çekilen emeklilik kredisi ödemeleri de emekli maaşı üzerinden uygun koşullarda gerçekleştirilebiliyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Kimler Ziraat Emekli Kredisini Kullanabilir?

Ziraat Bankası’nın emekli olmak isteyenlere özel sunduğu emeklilik kredisi kampanyasından SGK prim borcu nedeniyle emekli olamayanlar faydalanabilmektedir. 7143 sayılı Kanun kapsamında sağlanan emeklilik kredisi kampanyasından Bağkurluların birikmiş sigorta prim borçları, Bağkur hizmetlerine ilişkin prim borcu, SSK ve Bağkur hizmet borçlanması(doğum veya askerlik) koşulları için emeklilik kredisi sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası’nın emeklilik kredisi kapsamında biriken SGK prim borçları için Ziraat emeklilik kredisi kampanyasından hemen faydalanılabilmektedir. Ziraat Bankası’nın SGK prim borçları nedeniyle emekli olamayan veya askerlik ve doğum borçlanması ile erken emekli olmak isteyenlere sunduğu emeklilik kredisinde avantajlı koşullar uygulanıyor. Emekli olmak isteyenlerin bütçesini yormayacak düşük kredi faizlerinin yanı sıra çok uzun vade desteği de sağlanıyor. Size özel emeklilik kredisi faiz oranlarından yararlanarak, hemen emekli olabilmek için en yakın Ziraat Bankası şubesine şahsen başvuruda bulunmalısınız.