Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Çalışan vatandaşlar, uzun yıllar hizmet yaparak yaş sınırını geçseler de bazen prim ödemesi sorunu, kişilerin emekli olmasına engel olabiliyor. İşte prim ödemesi sorununu ortadan kaldırmak için devreye giren SGK, birbirinden büyük 3 banka ile anlaşma yaparak prim borcu olan vatandaşlara kredi verme fırsatı sunuyor. Eğer siz de avantajlı bir kredi fırsatından yararlanarak SGK prim ödemenizi gerçekleştirmek isterseniz şimdi tam da doğru yerdesiniz.

SGK'dan Büyük Hizmet!

SGK geçtiğimiz günlerde oldukça büyük bir adım attı. Prim ödemesi açığı olan ve duraklatılmış çalışma zamanını ihya ederek çalışma hayatına son verip emekli olmak isteyen vatandaşlar için kolları sıvayan SGK, Kredi İş Birliği'ni duyurdu. Türkiye'nin en büyük 3 bankası ile bu protokolü imzalayan SGK, prim açığını kapatmak isteyen vatandaşların derdine derman oldu. Peki SGK'nın anlaşma imzaladığı o 3 büyük banka hangileri?

İşte O Bankalar!

SGK, devletin en önemli kurumlarından biri olma niteliğini sürdürürken anlaşma yapmak için de 3 devlet bankasını tercih etti. Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank ile anlaşma imzalayan SGK, vatandaşlara bu 3 bankanın herhangi birinden prim ödeme kredisi çekme fırsatı verdi. Prim borçlarına göre farklı tutarlarda kredi çekme gereği duyacak olan vatandaşlar için standart bir faiz ve vade süresi belirleyen SGK, vatandaşlarına derin bir nefes aldırttı. SGK, yüksek faizler nedeniyle kredi kullanmaya korkan vatandaşlara tam 1,55'lik bir faiz oranı sundu. Bununla birlikte vade sürelerini de sabit tutan SGK, tam 36 ay vade fırsatı verdi. Ziraat Bankası'nda, Halkbank'ta ya da VakıfBank'ta herhangi bir şekilde değiştirilmeyen bu oranlar, banka müşterilerinin de yüzünü güldürdü.

Başvurunuzu Yapın!

SGK'nın devlet bankaları ile olan bu anlaşmasından siz de yararlanmak isterseniz eğer izlemeniz gereken ilk adım, yaşadığınız ilçenin SGK müdürlüğüne giderek kredi talebinde bulunmak. Eğer prim ödeme kredisi talebiniz onaylanırsa SGK'nın size vereceği belge ile bu üç devlet bankasının herhangi birinden ihtiyacınız olan kredi tutarını çekebilirsiniz.