Emeklilik bekleyenlere müjde SGK'den geldi. Hemen şimdi başvurabilirsiniz!

Emekli olabilmek, her çalışanın hayali. Bu hayali gerçekleştirmek için uzun yıllar yoğun iş temposu içerisinde çalışıp, çaba sarfediyoruz. SGK'den gelen müjde ile emekli olmak artık çok daha kolay ve ulaşılabilir. SGK'nin vatandaşlara sunmuş olduğu bu avantaj ile eğer şartlara uyuyorsanız hemen şimdi emeklilik işlemlerinizi başlatabilir ve emekli olabilirsiniz. İşte ayrıntılar!

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

SGK'den 1999 Şartı!

sgkk

Emeklilik için gün sayan ve o günü bekleyen vatandaşlar için SGK yepyeni bir fırsat sunuyor. Emekli olabilmek için bütün fırsatları değerlendiren vatandaşların yüzü artık bu fırsat ile gülüyor. SGK, SGK kaydı 8 Eylül 1999 tarihinden önce oluşturulan ve sigorta başlangıcı bu tarihten sonra yapılan vatandaşlara emekli olma imkanı tanıyor. Bununla birlikte belirli bazı şartlara da uyum sağlanıyorsa, emekli olmak isteyen vatandaş anında emekli ediliyor. SGK'ın emekli olabilmek için sıraladığı yerine getirilmesi gereken koşullar sıralandığında; yaş sınırı, prim ödemesi ve çalışma günü gibi maddeler karşımıza çıkıyor. 

Emekli Olabilmeniz İçin Gerekli Olan Şartlar!

emeklilik2-1
SGK emeklisi olabilmek için yerine getirmeniz gereken şartları sizin için derledik. Öncelikle vatandaşların bu emeklilik fırsatından yararlanabilmesi için 3600 prim gününü tamamlaması gerekiyor. Prim gününü tamamlayan vatandaşlar 15 yıllık hizmet süresini bitirmiş oluyorlar ve böylece emekliliğe hak kazanıyorlar. Bu sürecin prim ödemesi SGK'ye yapılmalıdır. 

Emekli olmak isteyen vatandaşların; SSK, Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR kapsamında çalışmaları ve bu çalışma süresince sigortalı olmaları gerekiyor. 

8 Eylül 1999 tarihinden önce sigortası başlatılan ve 3600 günlük prim ödemesini yapan vatandaşlarda farklı yaş sınırları bulunmaktadır. Erkek çalışanlarda 59 yaş, kadın çalışanlarda 54 yaş sınırı vardır. Bu sınır ve şartlar gerçekleştirildiğinde emeklilik başvurusu yapılabilir ve başvuru SGK tarafından değerlendirilmeye alınır.

Ayrıntılı bilgi için hemen şimdi SGK'nin resmi internet sitesine girebilir ve 1999 emeklilik düzenlemesinin ayrıntılarını oradan öğrenebilirsiniz. Eğer başvuru yapmak isterseniz SGK ile iletişime geçebilir ya da size en yakın SGK ilçe müdürlüğüne giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte SGK ile emekli olmak bu kadar kolay.