Ev işleri arasında belki de en sevilmeyeni ütü olsa gerek. Hele ki yaz aylarında derlemeydi, toparlamaydı, süpürmeydi, silmeydi hepsi ayrı iş elbette. Ama tüm bunlar bir yana ütü bir yana cidden. Hele ki çarşaf, nevresim gibi büyük boyutlu eşyalar için ütü son derece zor ve sıkıcı. Peki ama ütü yapmadan da çarşaflarınızı düzeltebileceğinizi söylesek! İşte sizler için ütü yapmadan çarşaf düzeltme yöntemi ve detaylar!

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Ütüsüz Çarşaf Olur mu?

Ütü yapmak belki de hiç kimsenin hoşlanmadığı işlerin başında geliyor. Hele ki nevresim ve çarşaf gibi büyük boyutlu ürünlerin ütülenmesi gerçekten de büyük çile. Ama ütülendiği zamanki o güzel görünümü ve düzlüğünden vazgeçemeyenler için ütü sevilemese de vazgeçilmez bir işlem. İşte ütüsüz nevresim ve çarşaf sevmeyenler için büyük bir müjdemiz var. Mucizevi bir yöntem sayesinde artık çarşaflarınızın ütülenmeden de adeta ütülenmiş gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik de bunun yolunun bu kadar kolay olduğunu gördükten sonra ütü yaptığınız tüm günler için çok üzüleceksiniz.

Tek İhtiyacınız Ütü Değil Bir Sprey Şişesi

Jilet gibi ütülü çarşaf ve nevresimler için tek çare saatlerce sıcak altında ütü yapmak değil elbette. Üstelik de gerçekten bunun için tek ihtiyacınız olan şey bir sprey şişesi. Şimdi gelelim bunu nasıl yapabileceğimize. Jilet gibi ütülü çarşaf ve nevresimler için öncelikle çarşafınızı yatağınızın üzerine güzelce serelim. Ardından çarşafı yatağa serdikten sonra su dolu bir spreyi yatakta serili olan çarşafın tamamına bolca olacak şekilde sıkalım. Bu esnada elimizle çarşafın kat yerlerini ve kırışıklıkların fazla olduğu yerleri güzelce düzeltelim. Bu işlemin ardından son aşama olarak çarşafımızı yatağın altına iyice sıkıştırdıktan sonra gergin olacak şekilde düzeltelim. Tüm bu aşamaları doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde çarşaflarınızın adeta ütülenmiş ve jilet gibi olduğunu göreceksiniz. Sonuç olarak baktığımızda ise bunca zamandır neden o kocaman çarşaflarınıza bugüne kadar ütü yaptığınızı sorgulayabilirsiniz. Çünkü gerçekten de yalnızca bir sprey şişesi ile böylesine devasa bir işten kurtulabileceğimizi bilmek oldukça kolaylaştırıcı. Öyleyse şimdiden ütülere veda edebiliriz!