Günümüzde araç satın almak isteyen vatandaşlar, genellikle tercihlerini e-ihale sisteminden yana kullanıyor. Otomobil satış sektöründeki fiyatların dur durak bilmeden artmaya devam etmesi de vatandaşın e-ihale sistemine olan rağbetini arttırıyor. Vatandaş ihale sistemine katılarak, otomobil sektöründeki fiyatların çok aşağısına araç satın alabilme şansını yakalıyor. Peki e-ihale araç satın alımı nasıl yapılır, şartları neler?

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!


Yeni Model Otomobiller E-İhale'de!

Artan enflasyon ve döviz kurları ile birlikte otomobil sektöründe fiyat artışları katlanarak devam ediyor. Birikim yapmakta zorlanan vatandaşlar için araç satın alma hayalini ertelemek zorunda bırakan bu duruma çözüm olarak ihale sistemi devreye giriyor. Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen e-ihale sistemi sayesinde otomobil sektörü fiyatlarının neredeyse yarısına araç satın alınabiliyor. Açık arttırma usulü teklif verme sistemiyle uygulanan e-ihale’de güncel araç satış ihalelerine teklif verebilirsiniz.
Ticaret Bakanlığı e-ihale sistemine kaydınızı/üyeliğinizi oluşturduktan sonra güncel araç satış ilanlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca güncel araç satış ihalelerine teklif vermek istiyorsanız, araca göre değişen tutarlardaki teminat bedelini yatırmalısınız.


2014 Renault Laguna 74.500 TL

E-ihale sisteminde fiyatıyla dikkat çeken araç satış ilanlarından birisi de 2014 model Renault Laguna otomobil ilanıdır. Manuel vites ve dizel olan araç 48.000 TL başlangıç bedeliyle ihale çıkartılmış ve güncel teklif 74.500 TL’ye ulaşmıştır. Bu araca teklif verebilmek için 6.400 TL teminat bedelini yatırmanız gerekiyor.


2003 Model Opel Vectra Uygun Fiyat

Opel tarafından üretilmiş 2003 model Opel Vectra aracı açık arttırma usulüyle satışta bulunuyor. Dizel yakıt sistemine ve manuel vitese sahip olan araç Konya Organize Sanayi bölgesinde yer alıyor. 48.000 TL başlangıç bedeliyle satışa sunulan araç için talep edilen teminat bedeli ise 6.400 TL’dir. Aracın aldığı güncel teklif 64.000 TL’dir.


Çok Cazip Fiyata 2004 Model Volkswagen Passat

2004 model olan Volkwagen Passat, araç e-ihale sisteminin güncel araç satış ilanları arasında en ilgi çekenidir. 2004 model araç manuel vites ve dizel yakıt sistemine sahip. Konya’da bulunan aracın ihale başlangıç edeli 67.500 TL olarak açıklanmıştır. Cazip fiyatı nedeniyle çok fazla teklif alan aracın güncel teklifi ise 68.000 TL’dedir. Araca teklifinizi oluşturmak için 9.000 TL’lik teminat bedelini yatırmanız gerekiyor.