Hayalindeki araca sahip olamayan vatandaşların imdadına Akbank yetişiyor! Son aylarda dolar kurlarıyla birlikte artan otomobil fiyatları vatandaşların hayallerini yıkmaya devam ediyor, özellikle de ÖTV gibi %40 ile %240 arasında değişen vergilendirmeler de işin içine girince, sıfır km ya da ikinci el araç alımları imkansız hale geliyor. Bu tip durumlarda ise akıllara bankaların sunduğu taşıt kredisi kampanyaları geliyor. Bugün sizler için Türkiye'nin sevilen bankalarından Akbank'ın müşterilerine sunmuş olduğu taşıt kredisini araştırdık!

Akbank’tan Düşük Faizli Taşıt Kredisi

Türkiye'nin en sevilen ve en fazla müşterisine sahip bankalarının başında gelen Akbank, müşterilerine sunduğu avantajlı kredi imkanlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. İhtiyaç kredilerinin yanı sıra taşıt kredilerinde de büyük fırsatlar sunan Akbank hem sıfır km araçlarda hem de ikinci el araçlarda geçerliliğini koruyan bir kredi ürününü müşterilerinin kullanımına sundu.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

48 aya varan vadeler ve %2,15'ten başlayan faiz imkanları sunan Akbank'ta kredinin üst limini bulunmuyor ancak istediğiniz kadar kredi kullanmanız mümkün değil. Akbank sizler için alabileceğiniz kredinin limiti belirlemiş durumda. Eğer alacağınız araç sıfır km ise nihai fatura değeri, ikinci el araç için ise kasko değer 120.000 TL'ye kadar olan otomobiller için en fazla aracın %70'ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 300.000 TL'ye kadar olan taşıtlar için bu oran %50 olarak karşımıza çıkıyor. 750.000 TL'ye kadar olan araçlar için ise en fazla %30'una kadar kredi kullanımı yapabiliyorsunuz. 1 milyon 500 TL'ye kadar olan otomobillerde ise kullanabileceğiniz taşıt kredisi %20'ye kadar düşüyor.

Akbank'ın İstediği Belgeler

Eğer sizler de Akbank'ın taşıt kredisine başvuru yapacaksanız, şu belgeleri size en yakın şubelere iletmeniz gerekiyor:

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi,
 • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge,
 • Gelir durumunu gösteren belge:
  • Ücretlil​er: Maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge
  • Serbest Meslek Sahibi: Vergi levhası
  • Firma Ortağı: Vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi
  • Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Tapu aslı ve fotokopisi
  • Emekliler: Hesap cüzdanı

Örnek Ödeme Planı

Eğer sizler de Akbank’tan 100.000 TL’lik taşıt kredisi alırsanız 48 ay boyunca 3.656,65 TL ödeyerek borcunuzu kapatabilirsiniz.