Deri hastalıkları, lekeleri ya da sivilceler birçoğumuz için uğraşmak orunda kaldığımız istenmeyen durumların başında geliyor. Peki ama siğil, sivilce, et beni ya da yaşlılık izleri gibi istenmeyen bu durumlara karşı doğal yöntemler uygulayabilir miyiz? İşte tüm bu deri sorunlar için evde uygulayabileceğiniz bazı doğal yöntemler ve detaylar!

Siğiller İçin Doğal Tedavi

Deride büyüyen, kanserojen olmayan ve sıklıkla el ve ayaklarda ortaya çıkan siğillerle mücadele etmemize yardımcı olan en önemli doğal yöntemlerin başında taze sarımsak geliyor. Bunun için 1 diş sarımsağı iyice ezerek siğilin üstüne sürelim ve bu alanı bandaj yardımıyla saralım. Yaklaşık olarak 30 dakika kadar beklettikten sonra bandajı çıkaralım ve yıkayalım. Bu uygulamayı en az 1 hafta boyunca ve günde 2 kez tekrar edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra bir kaç adet C vitamini hapını ezip toz haline getirerek bir miktar su ile karıştırabilir, ardından da bu karışımı siğillerin olduğu bölgeye sürerek yine bir bandajla sarabilirsiniz.

Benler İçin Doğal Tedavi

Birçok kişide genetik faktörler ya da güneş nedeniyle oluşabilen benler için kullanabileceğiniz en doğal malzemelerin başında hintyağı ve karbonat geliyor. Bunun için bir fiske karbonat ve bir kaç damla hintyağını karıştırarak benin üstüne sürüp kurumasını bekleyin. Bunu 1 ay boyunca ve günde 2 kez tekrar edebilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Doğal Tedavi

Siyah noktalardan şikayetçi olmayan yoktur herhalde. Eğer siz de şikayetçiyseniz bunun için 1 çay kaşığı tarçını limon suyu ile karıştırarak siyah noktaların olduğu bölgeye sürebilir ve 15 dakika bekleterek sürdüğünüz bölgeyi yıkayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bir kase yulaf ezmesi ve birer çay kaşığı bal ve domates suyunu karıştırarak 15 dakika boyunca siyah noktaların olduğu yüzeyde bekletebilirsiniz.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Et Benleri İçin Doğal Tedavi

Et benleri için uygulayabileceğiniz ilk tedavi yöntemi elma sirkesidir. Bunun için bir parça pamuğu sirkeye batırarak et beninin üzerine sürebilirsiniz. bu esnada iğne batması gibi bir acı hissedebilirsiniz fakat bu acının geçici olduğunu hemen söyleyelim. Ardından pamuğun üzerini bantlayın ve bir kaç saat bu şekilde bekleyin. Bu işlemi günde 3 kez yapabilirseniz bir kaç hafta içerisinde et beniniz yok olacaktır.

Bunun yanı sıra bir parça pamuğu önce suya batırıp ardından üzerine bir kaç damla çay ağacı yağı damlatın. Pamuğu et beninin olduğu yerde bir kaç saat beklettikten sonra yıkayın. Bu işlemi de günde 3 kez tekrar ettiğiniz takdirde bir kaç hafta içinde tamamen et benlerinden kurtulabilirsiniz.

Yaşlılık Lekeleri İçin Doğal Tedavi

Yaşlılık lekeleriniz için hafif nemli olan cildinize kuşburnu yağı ile 2 dakika boyunca masaj yapabilirsiniz. Kuşburnu yağı yaşlanma lekelerinin sayısını azaltacaktır. Bir diğer tedavi yöntemi olaraksa ıtır yağı, hindistan cevizi yağı ve zeytinyağını karıştırarak cildinizdeki lekelere sürebilirsiniz. Hatta bu karışımı uyumadan önce sürüp bir gece boyunca bekletirseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz.