Doktorların ardından şimdi de veterinerlerin hayatı tehlikede! Kırıkkale'de yaşanan bir olay herkesi şaşkına çevirdi. B.P isimli şahıs Kırıkkale'de veteriner kliniğine bıçakla gelip tehditler savurdu, bununla da yetinmedi şişe fırlatarak camları ve tabelaya zarar verdi. Veteriner kliniğindeki hayvanları öldürmekle tehdit etti!

Hayvanları Kesmekle Tehdit Etti!

Kırıkkale'de Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan özel veteriner kliniğine gelen B.P. isimli şahıs ile görevliler arasında sözlü tartışma çıktı. Klinikte çalışan kişiler saldırgan B.P.'nin hakaret ettiğini söyledi. Çevredeki vatandaşların yardımıyla klinikten uzaklaştırılan B.P., bu kez de etraftaki bir büfeden aldığı şişelerle yeniden kliniğe geldi. İş yerine fırlattığı şişelerden bir tanesi kliniğin ön camına diğeri de tabelaya zarar verdi. Ancak saldırgan bununla da yetinmedi. Üçüncü kez kliniğe gelen saldırganın elinde bu kez bıçak vardı. B.P. elindeki bıçakla hayvanları kesmekle tehdit etti. Yaşananlar güvenlik kameralarınca anbean kaydedildi.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Çevredekiler ve klinik çalışanlarının ihbarı üzerine polis ekipleri, B.P.'yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen B.P., çıkartıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Veteriner Kliniğinin Sahibinden Açıklama Geldi

Olay sırasında bulunan Veteriner Hekim Rumeysa İkra Oçaktan, "Kendisi geldi çok cinsel içerikli sözlerle köpeğimizi sevmeye başladı ve bende 'terbiyesizlik yapmaması gerektiğini ve uzaklaşması gerektiğini' söyledim. Kamera kayıtlarında da bu mevcut. Sonrasında yandaki TEKEL bayiden bir cam şişe fırlattı. Araya birkaç esnaf girdi onu uzaklaştırmaya çalıştı. O sırada çitlerin ardından hocamın saçını çekmek için elini uzattı. Tekrar geldi bu kez elinde 2 tane cam şişe ve ardından camımız kırıldı. Cam kırılma olayından sonra arkadaşım yaralandı rapor için hastaneye gittiler. Yalnız kalmamak adına birkaç arkadaşımızı çağırmıştık. Onlara 'kişi burada çabuk gelin' dedim. Onları görünce zaten hemen kaçtı. 9'a kadar klinikte kalmak zorunda kaldık. Gidemedik bizi hayvanlarımızı kesmekle ve bizi de kesmekle tehdit etti. Son kontrolleri yapıp çıkalım dediğimizde tekrar bir saldırı daha oldu. Elinde bıçağı olduğunu söylediler" açıklamasını yaptı.

Klinik sahibi Veteriner Behiye Gümüşkalem Dündar'ın ifadesi de şu şekilde: "Arkadaşlarla dışarıda oturup sohbet ederken yabancı tanımadığımız bir kişi gelip köpeğimizi sevdi. Sevme sırasında inanılmaz sapkın argo kelimeler kullandığını fark ettik. Köpeği öyle değil böyle seveceksin şöyle seveceksin onlar bu tarz şeylere alışkındır gibi sapkınca kelimeler kullanınca uyardık. Uzaklaşması gerektiğini söyleyince de tartışarak yandaki büfeye girdi. Oradan boş bir şişe alıp üzerimize doğru attı"