Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Türkiye son birkaç gündür eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’e yönelik suikast olayını konuşuyor. 31 Aralık’ta başkent Ankara’da silahlı saldırıya uğrayan Ateş, hayatını kaybetmişti. Olayın ardından devam eden soruşturmada 5 kişinin gözaltına alındığı açıklanmıştı. İşte herkesi şok eden olaya dair detaylar!

Ülkü Ocakları ve MHP Bağlantısı

Herkesi şoke eden cinayet vakasında ülkü ocakları ile MHP bağlantısı da ortaya çıktı. Gazeteci Alican Uludağ kişisel sosyal medya hesabından Sinan Ateş cinayetine ilişkin yürütülen soruşturma hakkında detayları paylaştı. Uludağ yaptığı sosyal medya paylaşımında Ateş’in cinayeti nedeniyle gözaltına alınan şüpheliler arasındaki Doğukan Çap hakkında bilgilere de yer verdi.

Uludağ’ın açıklamasına göre Çap, İstanbul’un Gülsuyu semtinde düzenlenen uyuşturucu karşıtı yürüyüşe katılan Hasan Ferit Gedik’in yürüyüşe yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıda hayatını kaybetmesi davasında da sanıktı.

1 Kişi Firarda

Cinayete ilişkin yürütülen soruşturmada 2 ismin öne çıktığı belirtildi. Uludağ’ın iddialarına göre özellikle “Eray Özyağcı” ve “Doğukan Çep” isimleri öne çıkıyor. Zira ortaya çıkan bilgilere göre silahlı saldırıda motosiklette bu iki isim yer alıyordu. Çep motoru kullanırken, Özyağcı ise tetiği çeken kişi olarak açıklandı. Çep’in yakalanmasına karşın Özyağcı’nın firari durumda olduğu belirtildi. Polis soruşturmasında İstanbul’da bulunan “Suat Kurt” isimli bir şüpheliyi de belirledi. Her iki isminde “Dado” lakabıyla bilinen “Doğukan Yardak” tarafından kurulan silahlı suç örgütüne üye olduğu belirtildi. Polis yaptığı araştırmalarda

Yardak’ın izine rastlayamadı ve şahsın yurtdışına kaçmış olabileceği üzerinde duruyor.
Cinayete ilişkin “neden” konusunda 2 farklı iddia dile getiriliyor. İlk iddia Mersin’de yaşanan olaylara karşı bir misilleme amacı taşıdığı yönünde. Bir diğer iddia ise Ateş’in İYİ Parti ile yakınlaştığı iddialarına karşı kendisine bir uyarı mahiyetiyle bacaklarından vurulması planlandı ancak olay cinayette sonuçlandı. Her 2 iddia içinde şu ana kadar ortaya çıkan herhangi bir kanıt bulunmadığı belirtildi. Özellikle polis, zanlıların daha az ceza için bir savunma olarak bu iddiayı da dile getirebilecekleri üzerinde duruyor.