Henüz 19 yaşında bir genç olan Muharrem Can İncir, moto kuryelik yaparak akşamları da öğrenime devam ediyordu. Piyano çalma konusunda var olan yeteneğini kendi başına keşfederek, genç yaşından itibaren geliştiren Muharrem Can İncir, teslimata gittiği bir adreste gördüğü piyanoyu çalmak isteyince, videosunu çekerek sosyal medya da paylaşanlar, bir anda fenomene dönüşmesini sağladılar. Muahrrem Can İncir’ in piyanoyu çaldığı video, kısa süre içerisinde trend haline dönüştü ve ülkenin en çok konuşulan konularından biri haline geldi. Muharrem Can İncir gazetecilere '' Piyanoyu görünce çalmak istedim, içimde bir his doğdu çalmak için. İleride piyanist olmak istiyorum “dedi.

Muharrem Can İncir Kuryeliği Bırakıyor

Bir şirkette kurye olarak çalışan 19 yaşındaki genç, bir otele teslimat için gittiğinde, orada bulunan piyanoyu çalmak istedi. Teslimatı yaptıktan sonra izin isteyerek piyanoyu çalmaya başlayan gencin bu yeteneği çevree bulunanları da etkiledi ve videosunu çekmeye başladılar. Muharrem Can İncir Mozart’ ın Türk Marşı’ nı çalarken, orada bulunanlardan bir kişi de anı kaydetti. İncir tarafından gösterilen performans önce oradakilarin dikkatini çekti ardından paylaşılan videoyla birlikte tüm Türkiye’ nin. Üzerine bir de Muharrem Can İncir’ in, piyano çalmayı kendisinin öğrendiğinin anlaşılması üzerine, bir anda sosyal medya fenomeni haline dönüştü. Muharrem Can İncir artık kuryelik yapmayacağını açıkladı.

Durumdan Çok Etkilendi

Kendisini klasik bir Türk genci olarak tanımlayan Muharrem Can İncir “Ben klasik bir Türk genciyim. Okumaya çalışan, hayatını idame ettirmeye çalışan, hayalleri yönünde ilerlemeye çalışan bir Türk genciyim. Şu an özel bir üniversitede tasarım ve modelleme bölümünde okuyorum. Hocalarım bana destek oluyor. Şu an bir dijital piyanom var. Kasımpaşa'da çalışıyorum. Beyoğlu'nda otele paket götürmeye gittiğimde piyanoyu gördüm. 'Çalabilir miyim?' dedim. Piyanoyu görünce çalmak istedim, içimde bir his doğdu çalmak için. Sorduğum zaman bana izin verdiler. Orada toplam 3 kez piyano çaldım, ilk seferinde 28 bin izlenmişti. İkinci kez gittiğimde kendileri çalmamı istedi. Çocukluğumdan beri annem babam piyano konusunda bana destek oluyordu. 8. sınıfa giderken annemin telefonundan çalıyordum, annem bunu gördü ve bana org aldı. İnternetten 100 liraya org aldık. Kendi kendime internetten çalmayı öğrendim. 1 sene org çaldım sonrasında yükselterek dijital piyano aldım“ dedi.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

İncir, “Üniversitede konservatuvar hayalim vardı ama buna yönelik bir eğitimim olmadığı için tutturma ihtimalim yoktu. İleride piyanist olmak istiyorum. Sosyal medyadaki yorumları okuyunca gözlerim doldu. Benim gibi birçok genç var, sadece benim keşfedilmem gerekmiyor bu ülkede. Bütün gençlerin bu yola ortak olması gerekiyor“ diyerek devam etti.
Bunlar yaşanırken İncir’in kuryelik yaptığı şirketin CEO’ su Batuhan Gültakan, “Kendi kendisine buralara kadar gelmiş. İşin uzmanları ile bu alanda konuşuyoruz, Can için ne gerekiyorsa onu yapacağız“ şeklinde bir açıklama yaptı.