Ev sahibi olmak isteyenlere müjde Ziraat Bankası'ndan geldi: Ziraat Bankası'nın avantajlı konut kredisi sayesinde ev sahibi olmayan kalmayacak!

Ev sahibi olmak, çağımızın en önemli ihtiyaçlarından biri haline geldi. Özellikle de pandemi sürecinde büyük şehirlerde yaşayanların daha sakin yerlere göç etmeye başlamasından sonra, ev fiyatları bir hayli arttı. Araya fırsatçı zihniyetlerin de karışmasıyla, ev almak bir hayli zorlaştı.

Diğer yandan da kira artışları ve ekonomik zorluklar gösterdi ki ev kirası ödememek, geçim anlamında büyük kolaylık sağladı. Hal böyle olunca kira ödemek yerine bir ev sahibi olmak isteyenlerin sayısı arttı. Bu düşünce, ev kredisi kullanmak isteyenlerin, banka kredisine yönelmesine sebep oldu. Kira yerine kredi ödeyerek kendi evinde oturmak isteyenlerin bu talebi ise bankalar arasında rekabet başlattı.

Ziraat Bankası Herkes Ev Sahibi Olabilsin Diye Düğmeye Bastı

KONUT KREDİSİ 1

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Bu rekabete noktayı Ziraat Bankası koydu. Ziraat Bankası'nın sunduğu düşük faiz ve uzun vadeli konut kredisi sayesinde ev almak kolaylaştı. Herkes kira öder gibi ev alarak kendi evinin tadını çıkarmaya başladı. İşte Ziraat Bankası'nın sunduğu o kredinin detayları!

Ziraat Bankası ev almak isteyenleri sevindiriyor. %1,37 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle ev sahibi olma hayalleri gerçeğe dönüşüyor. Bu şartlarda Ziraat Bankası'ndan çekeceğiniz 100.000 TL kredinin aylık taksit tutarı 1.702,65 TL oluyor. Böylece herkes kredi öder gibi ev sahibi olma şansını yakalıyor.

Ziraat Bankası, ekspertiz değeri 500 bin TL'nin altında olan evler için, ekspertiz raporunda belirlenen değerin %90'ına, ekspertiz değeri 500 bin TL'nin üzerinde olan evler içinse raporda belirtilen tutarın %80'ine kadar kredi kullanma imkanı sağlıyor. Kredi kullanımı esnasında, krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis ediliyor. Geri ödemeler sorunsuz tamamlandıktan sonra ipotek kaldırılıyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisine Tüm Kanallardan Başvurulabiliyor!

ziraat bankası

Ziraat Bankası tarafından sunulan bu avantajlı konut kredisine tüm Ziraat Bankası şubeleri, ATM'ler, Ziraat Mobil uygulaması, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ve çağrı merkezi aracılığıyla başvurulabiliyor. Ön başvuru olumlu değerlendirildikten sonra en yakın Ziraat Bankası Şubesi'ne giderek ekspertiz ve kredi kullanım işlemlerini başlatmanız gerekiyor.

Ekspertiz işlemi tamamlandıktan sonra kullanabileceğiniz üst limit belirleniyor ve kredi için asıl onay alınıyor. Bu esnada Ziraat Bankasına, gelir belgesi, nüfus cüzdanı, evin tapusu gibi belgelerin ibraz edilmesi gerekiyor. Kredi işlemleri tamamlandıktan sonra ev üzerine ipotek tesis ediliyor ve hayalinizdeki ev sizin oluyor. Size de kira yerine kredi ödeyerek ev sahibi olmanın tadını çıkarmak kalıyor.