Birçok şehirde millet bahçesi olarak tanımlanan park ve bahçe alanları, hükümet ve muhalefet arasında büyük bir tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bununla birlikte bu alanlara ilişkin kimi vatandaş bu bahçeleri önemli bir hizmet olarak görürken kimi vatandaşlar da hem kente hem de devlet bütçesine büyük zararlar verdiğini düşünüyor. Yapıldıkları ilk günden bu yana büyük tartışmalar doğuran millet bahçelerine ise bir yenisi daha ekleniyor. Son olarak Sivas ilinde yıkılmış olan Numune Hastanesi'nin olduğu yere millet bahçesi yapılacağı açıklandı. Yapılacak olan bahçe için yapılan projenin maliyeti ise tam 133 milyon TL. İşte haberin detayları!

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Bir Millet Bahçesi Daha!

Daha yapılmış olan diğer millet bahçelerinin tartışmaları bitmeden ülkemize bir millet bahçesi daha yapılacağı açıklandı. Sivas'ta yapılacak olan yeni millet bahçesi için hazırlanan projenin maliyeti ise 133 milyon TL olarak açıklandı. Sivas'ta yıkılan eski Numune Hastanesi'nin olduğu alana yapılacak olan millet bahçesi, toplamda 57 bin metrekarelik alanı kapsıyor. Projenin yapılacağı alandaki tarihi bölge ve yapılacak projenin maliyeti ise daha şimdiden tartışma konusu olmaya başlamış durumda. Ancak buna rağmen AK Partili Hilmi Bilgin idaresinde bulunan Sivas Belediyesi 28 Eylül'de, “Millet Bahçesi ve Kapalı Otopark Yapım İşi” başlığıyla bir ihale açtı. Sivas Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen ve sadece iki şirketin teklif götürdüğü ihalede tekliflerden birisi geçersiz sayıldı.