ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Cildimizde belki de en çok rahatsız olduğumuz problemlerden birisi de özellikle burun ve alın kısımlarında oluşan siyah noktalar olsa gerek. Ne yaparsak yapalım bir şekilde temizlesek bile yeniden oluşabilen siyah noktalar hem cildi tıkayarak nefes almasını engelliyor hem de görünüm olarak oldukça kötü bir görünüme sahip. Bunun için piyasada satılan birçok kozmetik ürün bulunuyor. Ancak bunlar yerine evde bulunan malzemelerle kendi önleminizi kendiniz alabilir ve siyah noktalarla aktif bir şekilde mücadele edebilirsiniz. Bu mücadele yöntemlerinden birisi is oldukça basit, pratik ve şaşırtıcı bir yöntem. Siyah noktalarınızı tuz ve diş macununuz sayesinde temizleyebilir ve istenmeyen bu görüntüden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. İşte sizler için basit bir siyah nokta temizleme yöntemi ve detaylar!

Siyah Noktalardan Kurtulun

Özellikle yüzümüzün en yağlı bölgeleri olan alın ve burun bölgemizde oluşan siyah noktalardan kurtulmak için piyasada bir çok bant, maske ve kür bulunuyor. Çeşitli peeling ürünleri ile de siyah noktalardan kurtulabilir ya da onların azalmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle az miktarda bir diş macununun içine tuz karıştırarak bir partiküllü karışım elde edelim. Ardından elde ettiğimiz bu karışımı burnumuzun üzerine, alnımıza ve çenemize yani kısaca yüzümüzde yağlanmaya ve siyah nokta oluşmaya müsait olan bölgelere parmak uçlarımızla masaj yaparak yedirelim. Yaklaşık olarak 5 - 10 dakika bu karışımı cildimizde beklettikten sonra bir parça kağıt havlu yardımıyla silerek cildimizi soğuk su ile yıkayalım. Dilerseniz bu maskeyi tüm cildinize uygulayabilirsiniz fakat maskeyi uygularken içeriğindeki malzemelerin cildi kurutucu etkisi olduğunu unutmayın. Bu sayede cildinizi siyah noktalardan kurtarabilir hatta yağsız, mat ve arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz.

Limon Suyu Mucizesi

Cildinizde oluşan siyah noktalardan kurtulmanın bir diğer yolu ise limon kullanarak yapabileceğiniz bir maskeden geçiyor. Bunun için öncelikle bir kase yoğurda bir tam limonun suyunu sıkarak karıştıralım. Ardından elde etiğimiz karışımı göz çevremize gelmemesine dikkat ederek yüzümüze yayalım. Bu şekilde 15 dakika kadar bekledikten sonra kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkaralım. Maske sayesinde cildinizi dezenfekte ederken aynı zamanda sivilce ve siyah noktalardan da kurtulabilirsiniz.