Günümüzde artan fiyatlar ve enflasyon, neredeyse hemen hemen tüm tüketim kalıplarımızı etkilemeye başladı. Özellikle de teknolojik ürünlere ve cep telefonlarına gelen fahiş zamlar vatandaşları bu konuda farklı yollar aramaya teşvik etti. Dolar kurlarından kaynaklanan artışlar telefon fiyatlarını da astronomik bir şekilde artırınca, telefon ihtiyacı olan vatandaşlar mecburen ikinci el ya da ihaleler üzerinden satılan telefonlara doğru yöneldi. Özellikle de e-ihale yolu ile satışa sunulan cep telefonları, hemen hemen yarı fiyatına satıldıkları için bu konuda bir çok kişi artık telefon alımını bu yöntemle gerçekleştirmeye çalışıyor. Peki ama, e ihale ile telefon alımı nasıl olur, ihalelere nasıl katılabilirsiniz? İşte ihale yöntemi ile telefon satışlarına ilişkin merak edilen detaylar!

Cep Telefonu Almanın En Ekonomik Yolu

Artık cep telefonu almanın tek yolu telefon bayileri değil. Bilhassa artan yüksek enflasyon ve kur fiyatları cep telefonu fiyatlarını astronomik bir şekilde artırınca doğal olarak birçok tüketici gümrüğe takılan telefonları ihale üzerinden alma yöntemini uygulamaya başlamış durumda. Bu şekilde vatandaşların imdadına yetişen ihale ile satışa sunulan telefonları, Ticaret Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu e-ihalelerle alabilirsiniz. Bu şekilde Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen E-ihalelerde hem sıfır hem de sıfıra yakın ikinci el telefonları açık arttırma usulü ile uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

E ihale ile Cep Telefonu Alımı

Piyasanın neredeyse yarı fiyatına alabileceğiniz cep telefonları ile bütçenizi koruyarak aile bütçenize de destek olabilirsiniz. Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale ile satışa çıkardığı telefon ihaleleri teklif usulü ile yürütülüyor ve açık artırma sistemine dayanıyor. Bakanlık, öncelikle telefonları belirli bir bedel üzerinden açık arttırmaya sunuyor. Akabinde ürünü satın almak isteyen vatandaşlar teklif vererek ihaleye katılım sağlayabiliyor. Fakat ihaleye katılım sağlayabilmek için ilk önce E-İhale Sistemi’ne üye olmak gerekiyor. Üyelik işlemlerini tamamlayıp almak istediğiniz telefonu da bulduktan sonra ürün için istenen teminat bedelini yatırmanız gerekir. Sisteme üyeliğinizi tamamlayıp akabinde de teminat bedeli yüklemenizi Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası vezneleri ve internet bankacılığı sistemlerinden yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Ticaret Bakanlığı’nın sayfasından da takip edebileceğiniz e-ihaleye çıkartılan cep telefonlarından bazıları şu şekilde:

2 Samsung SM-G611F/DS İbareli 32 GB Cep Telefonu Teminat Bedeli 1.963 TL

2 Adet XİAOMİ  REDMİ NOTE 9 PRO (128 GB) Teminat Bedeli 1.607 TL

1 adet Redmi Cep Telefonu Teminat Bedeli 1.907 TL