Bankacılık sektöründeki gelişmeler ve bankacılık argümanlarındaki artış, kredi olanaklarını ve seçeneklerini de artırmış durumda. Bu nedenle birçok banka müşterilerine konut, taşıt ya da bireysel ihtiyaçları için çeşitli alanlarda kredi olanaklarını seferber etmekte. Eğitimden sağlığa, herhangi bir eşya alımından tatile, akla gelebilecek birçok bireysel ihtiyaç için vermiş oldukları krediler ise bireysel ihtiyaç kredileridir. Ancak bu kredilerin faiz oranları ve geri ödeme olanakları bankadan bankaya değişiklik gösterir. Merkez Bankası’nın belirlemiş olduğu alt ve üst faiz oranı limitlerinin arasında oluşan bu faiz oranlarını bankalar kendi kredi politikalarına göre belirlerler. Bu da her bankanın farklı bir faiz oranından ihtiyaç kredisi sunmasına neden olur. İşte piyasadaki en makul faiz oranına sahip olan bankalardan bazıları!

QNB Finansbank

qnb-8

Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve geri ödeme olanakları değerlendirildiğinde göze çarpan bankalardan ilki QNB Finansbank. Piyasa faiz oranları kıyaslandığında en avantajlı rakama sahip olan bankanın 36 aya varan vadelerle sunmuş olduğu bireysel ihtiyaç kredisi için belirlemiş olduğu faiz oranı %1,34.

CEPTETEB

teb-16

İhtiyaç, konut ve taşıt kredilendirme olanaklarından tüketiciler için oldukça önemli olan seçeneklere sahip olan TEB, ihtiyaç kredisi faiz oranları konusunda da dikkat çeken bankalar arasında. CEPTETEB başvuru ile 36 aya varan vadelerle alabileceğiniz ihtiyaç kredinizin faiz oranı ise %1,36.

ING Bank

ıng-7

Ödeme olanaklarında esneklik, 3 ay ertelemeli kredi seçeneği gibi farklı avantajların yanı sıra 36 aya varan ödeme planına sahip olan ING bireysel ihtiyaç kredisinin faiz oranı ise %1,59.

Ziraat Bankası

ziraat-5

En köklü devlet bankalarından birisi olan Ziraat Bankası da %1,59 faiz oranı ile piyasanın uygun kredi faiz oranlarından birisine sahip.

İş Bankası

iş bankası-18

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Ekonomimizin en eski bankalarından birisi olan İş Bankası, yıllardır ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi olanakları ile müşterilerinin finansal anlamda en büyük yardımcılarından birisi olmaya devam ediyor. İş Bankası’nın güncel ihtiyaç kredisi faiz oranı ise %1,60.

Vakıfbank

Özellikle kamu çalışanlarının maaş müşterisi oldukları Vakıfbank, ihtiyaç kredisi seçeneği ile de müşterilerinin bireysel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı oluyor. Vakıfbank’ın 36 aya varan ihtiyaç kredisi olanağı için belirlemiş olduğu faiz oranı ise %1,61.