Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Cep telefonu satın almak isteyen ancak piyasa fiyatlarından muzdarip olanlar için büyük fırsat Ticaret Bakanlığı’ndan geldi. Ticaret Bakanlığı’nın çeşitli nedenlerle eline geçen cep telefonlarını piyasanın neredeyse yarı fiyatına satışa sunduğu e-ihale sistemi bulunuyor. Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sisteminden bütçenize uygun son model cep telefonu modellerini satın alabilirsiniz. İşte e-ihale sistemindeki güncel cep telefonu modelleri!

E-İhale Sisteminden Nasıl Cep Telefonu Alınır?

Ticaret Bakanlığı, Gümrük Müdürlükleri tarafından mevzuat uygunsuzluğu nedeniyle yurtdışından getirilen ürünlere el koyuyor. Bu ürünler daha sonrasında ihale usulüyle satışa sunuluyor. Satışa sunulan bu ürünlerde teklif usulü işlem gerçekleştiriliyor. Ticaret Bakanlığı bu ihale sistemini e-ihale platformu ile dijitale taşıyarak, Türkiye’nin her yerinden vatandaşların katılım gerçekleştirebilme şansına sahip olmasını sağlıyor.

Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sistemi üzerinde yayınlanan güncel cep telefonu satış ilanları kolayca takip edilebiliyor. Bir cep telefonu satış ilanına teklif verilmek istendiğinde ise cep telefonun satışa esas bedeli üzerinden belirlenen teminat bedelinin ödenmesi gerekiyor. Bu teminat bedeli kamu bankaları aracılığıyla yatırılabiliyor. Teminat bedelinin ödenmesinden sonra minimum artış tutarına uygun şekilde teklifler iletilebiliyor. Gelen yeni teklifler üzerine tekrar teklif verebilme şansıyla birlikte ihale süreci sonunda en yüksek teklife sahip olan kişi ürünü satın alabiliyor.

E-İhale Güncel Cep Telefonu Satış İlanları

Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sisteminde paylaşılan güncel cep telefonu satış ilanları bulunuyor. E-İhale sistemini düzenli olarak takip ederek, çok uygun fiyatlardaki cep telefonu satış ilanlarını yakalayabilmek ve teklif verebilmek mümkün oluyor. İşte 2022 Haziran ayında e-ihale sisteminde yayınlanan çok uygun fiyatlı cep telefonu ihale ilanlarından birkaçı;

  •  1 adet RedMi M2004J19C cep telefonu 920 TL başlangıç bedeli ve 184 TL teminat bedeliyle satışta,
  • 1 adet Samsung SM-G955F cep telefonu modeli 1.085 TL başlangıç bedeli ve 217 TL teminat bedeliyle satışta,
  • 1 adet Samsung M-A260G/DS cep telefonu modeli 1.050 TL başlangıç bedeli ve 210 TL teminat bedeliyle satışta,
  • 1 adet LG LG-F729K cep telefonu ve 1 adet LG Electronics LG-F620K cep telefonu 1.500 TL başlangıç bedeli ve 300 TL teminat bedeliyle satışta.