Çeşitli firmalar ürünlerinin paketlenmesi hizmetlerinde çalıştırmak için, evden çalışmaya olanak sağlayan istihdam alanları oluşturuyorlar. Firmaların paketleme işi için gereken yer, çalıştırılan işçinin yol, yemek ve SGK primi gibi masraflarından kaçınmak amacıyla tercih ettiği bu yöntem, birçok kişiye evden çalışma olanağı sağlıyor.

Özellikle ev hanımlarına hitap eden bu türlü işlerle, ayırdığınız zamana paralel bir şekilde 1300TL’den 6.000 TL’ye kadar kazanç sağlamanız mümkün olabiliyor. Çalıştığınız kadar kazanma şansınız olduğundan, aylık kazançlarınızda değişiklik gösteriyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

İŞKUR Evde İş Fırsatlarına Nasıl Katılabilirim?

İŞKUR evde iş olanaklarından faydalanmak için, öncelikle kuruma kaydınızın olması gerekiyor. Kuruma kayıt olup ardından Evde paketleme işi başvuru formunu doldurmanız gerekli. Formu doldurduktan sonra, telefon ve adres gibi iletişim bilgilerinizin yanında varsa ev hanımlarının eğitim sertifika belgeleri meslek danışmanları tarafından ilgili dosyaya ekleniyor.
Ardından sitem gelen paketleme işleriyle ilgili kısa mesaj aracılığıyla ilgili kişiyi bilgilendiriyor. Bilgilendirme sonrasında açık olan iş için gerekli başvuruyu yaparak, evden çalışmaya başlayabiliyorsunuz. Bunun yanında evden çalışmak isteyen kişiler, İŞKUR üzerinde ki açık iş ler listesini inceleyerek de başvuru yapabiliyor.

İŞKUR Evde İş Fırsatı Şartları

  • Evden çalışma ile çalışmanıza bağlı olarak 1300 TL’den başlayan 5.000-6.000 TL’ye kadar ulaşabilen aylık kazanç elde etmeniz mümkün.
  • Bunun için açık iş pozisyonlarını takip etmeniz, işleri istenildiği gibi ve zamanında teslim ederek belirli bir kariyer yapmanız yeterli oluyor.
  • Evde iş fırsatları Türkiye genelinde her ilde olabiliyor.
  • Evden çalışabilmek için öncelikle İŞKUR sisteminde işsiz olarak kaydınızın olması gerekiyor. Bu kayıt işlemini tamamlamak ve Evde paketleme işi başvuru formunu doldurmanız gerekli.
  • Kişiden alınan iletişim bilgileri kullanılarak, bu aşamadan sonra evde paketleme işiyle ilgili tüm açık iş pozisyonları kısa mesajla bildiriliyor.
  • Ancak bazı firmaların SGK ödemesi yapmamak için evden çalışanlara başvurması nedeniyle, iş ilanları listesinde evde iş imkanı şeklinde başlık kullanmıyor olması söz konusudur.
  • Bu sebeple İŞKUR üzerinde bulunan işçi arayan ilanların sürekli kontrol edilmesi, daha fazla iş fırsatı yakalamanızı sağlayacak bir ayrıntıdır.
  • Evden çalışmak amacıyla alınan işlerin, birkaç kişinin bir araya gelerek daha fazla yapılması ve daha fazla kazanç elde edilmesi mümkün.