Üreticilerin çeşitli ürünlerin paketlenmesi, montajı gibi konular için donanımlı bir yer oluşturması, gerekli personelin yol, yemek ve SGK masraflarını ödemek yerine, daha düşük maliyetlere neden olan evlere iş gönderme konusuna gösterdikleri ilgi sürekli artarak devam ediyor. Özellikle salgın döneminde evden çalışma fırsatlarının yoğun şekilde değerlendirilmesi, bu alanda giderek büyüyen bir sektörün oluşmasına da neden oluyor.

Önceleri emekliler ve ev hanımlarının rağbet gösterdiği evden yapılabilen montaj ve paketleme işleri, günümüzde birçok kişinin geçim kapısı haline dönüştü. Giderek artan personel talebine orantılı olarak, bu alanda hizmet sunan kişi sayısı da artıyor. İŞKUR işsizliğin azaltılmasına yönelik olarak hazırladığı her alanda ki projelere, evde iş sektörünü de dahil etmiş durumda.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

İŞKUR Evde İş Fırsatları

İŞKUR kayıtlı işsiz istihdamının, evde iş olanaklarından daha fazla yararlanabilmesi için, ilanlar yoluyla ve aynı zamanda bu alanda başvuru yapanların haberdar edilmesi yoluyla, personeller ile işverenleri bir araya getirdiği bir proje yürütüyor. Evde iş olanaklarından yararlanmak isteyenler, öncelikle İŞKUR’ kayıt oluyor. Kayıt sırasında varsa bitirdikleri meslek kurslarına ait olan sertifikalarını da kuruma iletiyorlar.

Başvuru sahiplerinin iletişim bilgilerini bu aşamada tamamen doğru olarak vermeye dikkat etmeleri önemli. Çünkü İŞKUR, evde iş fırsatlarından yararlanmak isteyen başvuru sahiplerine bir meslek uzmanı atıyor. İŞKUR’ a ulaşan tüm evde iş olanakları bu meslek uzmanının takibiyle, evde iş fırsatlarından yararlanmak isteyen kişilere, cep telefonuna mesaj yoluyla iletiliyor. Böylece başvuru sahibi personel arandığını hemen öğreniyor ve ilgili ilana başvuruyor.

İŞKUR Evde İş Olanaklarıyla Ne Kadar Kazanılır?

Montaj ve paketleme gibi el becerisi ve zaman isteyen işler, evde iş fırsatı olarak sunuluyor. Dolayısıyla yapılan iş konusunda el becerinizin artması ve ayırdığınız zaman ölçüsünde para kazanma şansınız bulunuyor. Eğer fazla zaman ayırırsanız, çok daha fazla ürün paketleyebiliyor ve çok daha fazla kazanabiliyorsunuz. Bu yolla aylık olarak 1.500 ile 10.000 lira arasında kazanç elde eden birçok kişi bulunuyor. Aldığınız siparişleri zamanında ve kaliteli olarak teslim ettiğiniz sürece, daha fazle evde iş bulma olasılığınız oluyor.