Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Teknolojinin gelişimiyle birlikte artık cep telefonları hayatımızın önemli parçaları haline geldi. Her konuda başvurduğumuz cep telefonları, teknolojik bakımdan da süratle gelişmeye devam ediyor. Sürekli yeni modellerinin piyasaya sürüldüğü bu dönemde ülkemiz cep telefonu fiyatları ise el yakıyor. Bu nedenle Türkiye’de cep telefonu gelişimini takip etmek oldukça maliyetli bir eylem haline geliyor. Bu yüzden yurtdışından cep telefonu getirtiliyor. Ancak bunların önemli kısmı Ticaret Bakanlığı tarafından gümrükten girişine müsaade edilmiyor. Gümrükte takılan bu cep telefonları için sonraki süreçte ihale usulüyle satış yapılıyor.

E-İhale Nedir?

Ticaret Bakanlığı, mevzuat uygunsuzluğu başta olmak üzere pek çok sebeple bazı ürünlerin gümrük girişine izin vermiyor. Günümüzde her sektörden ürünün yurtdışından getirtilmeye çalışılması gümrükte takılı kalan ürün yelpazesini de genişletiyor. Ticaret Bakanlığı gümrükte takılan ürünlerin satışını ihale usulünde gerçekleştirmektedir. Bunu daha kolay yapabilmek içinde e-ihale sistemini devreye aldı. Bakanlığın e-ihale sistemi üzerinden neredeyse piyasanın yarı fiyatlarına cep telefonları satın alınabiliyor.

E-ihale cep telefonu ilanları sayesinde en yeni çıkan cep telefonu modellerini dahi çok cazip fiyatlara satın alabilirsiniz.

MI Cep Telefonu 806 TL

Gümrükte takılmış cep telefonu modellerinden birisi olan MI 2015201 cep telefonu modeli 806 TL güncel satış bedeliyle ihaleye sunulmuş durumdadır. Cep telefonu ilanına teklifinizi oluşturmak için e-ihale sistemine kayıt yapmanız gerekiyor. Ayrıca kaydınızı oluşturduktan sonra bu ihale ilanına özel olarak belirlenmiş 128 TL tutarındaki teminat bedelini kamu bankaları aracılığıyla yatırmalısınız. Böylelikle teklifinizi oluşturabilir ve ihale süresi sonunda en yüksek teklif sizdeyse, cihaza çok uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Huawei Mate 20 Lite Cep Telefonu 1.100 TL

Şanlıurfa Gümrük Müdürlüğü’nde bulunan Huawei Mate 20 Lite cep telefonu modeli Ticaret Bakanlığı tarafından e-ihale sisteminde açık arttırmaya sunulmuş durumdadır. Cihaza sizde hemen teklif vererek, piyasanın çok altına satın alma şansını yakalayabilirsiniz. İhaleye teklif verebilmek için 220 TL tutarındaki teminat bedelini bankaya yatırmalısınız.