İstanbul trafiğinde sonunda bu da yaşandı. TEM Otoyolunda trafikten kaçmaya çalışan bazı araçlar kaldırıma çıktılar.

4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı! 4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı!

İstanbul TEM Otoyolu Hadımköy bağlantı yolunda trafikten kaçmaya çalışan bazı sürücüler kaldırımda ilerlemeye başladı. Hatta 2 şeritli yolu kullanmayan bir servis sürücüsü kaldırımda yürümekte olan yayadan korna çalarak yol istedi. Kaldırımda yayadan yol isterken kameralara takılan sürücüler trafik polisleri tarafından kurulan denetim noktasında yakalanınca cezadan kaçamadılar.

Kaldırımda Yayalardan Yol İstediler

tem 1

İstanbul TEM Otoyolu Hadımköy bağlantı yolu Esenyurt mevkiinde, trafikten kaçmaya çalışan sürücüler, trafiğe girmemek için yaya kaldırımından gitmeye başladı. Hatta kaldırımda yürüyen yayalardan korna çalarak yol isteyen kimi sürücüler Sivil Trafik Büro Amirliği ekipleri tarafından durduruldu. Kaldırımdan giden sürücülere "Araçları kamunun veya kişilere zarar verecek şekilde sürmek" ve "Trafik levhalarına uymamak" suçlarından para cezası kesildi.

Yayalar İsyan Etti

tem 2

Kaldırımda yürürken bir anda araçlarla karşı karşıya kalan ve ezilme tehlikesi geçirdiğini söyleyen Yusuf Bilgin, "Yaklaşık 1 aydır yürümek için bu güzergahı kullanıyorum. Malum İstanbul, her yerde trafik var ama kaç defa ezilme tehlikesi ile karşılaştım. Kaldırımdasınız, telefona bakıyorsunuz. Saniyelik oluyor. Bir de öyle bir korna ile geliyorlar ki, kaldırımda yürüyorsun ne yapacağını şaşırıyorsun. Buna kesin bir çözüm bulunması gerekiyor. Arkadan bir de inanılmaz hızla geliyorlar. Daha önce bunların fotoğrafını çektim, gönderecektim, fırsat olmadı. Neyse ki, siz denk geldiniz. Kaldırımdan gidiyorsun bari yavaş git. İnsanları korkutmadan git. Kurallara tamamen aykırı bir durum. Belediye otobüsleri de var" dedi.