Sosyal medya devi Meta'dan milyonlarca Facebook ve Instagram kullanıcısını ilgilendiren yepyeni bir haber geldi. Buna göre dünya ölçeğinde birçok kişinin hayatında önemli bir yer edinmiş olan Facebook ve Instagram birbirine bir adım daha yaklaştırıldı. Yapılan yenilikler sonucunda Facebook ve Instagram'dan gelen bildirimler artık tek bir sayfada görülebilecek. Meta tarafından henüz test edilmekte olan yeni güncelleme  sayesinde kullanıcılar Facebook ve Instagram'daki hesaplarına artık tek bir yerden ulaşabilecekler.

Hızlı Geçiş Yapılabilecek

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan Facebook ve Instagram'dan kullanıcıları sevindirecek yepyeni bir haber geldi. Sosyal medya devi olarak adından bahsettiren Meta, Facebook ile Instagram'ı daha da birbirine yaklaştıran bir özelliği duyurdu. Yapılan açıklamaya göre artık kullanıcılar Facebook ve Instagram hesaplarından gelen bildirimleri tek bir sayfada görebilecekler.
Facebook ve Instagram şu ana kadar zaten kullanıcılarına Hesaplar Merkezi isimli bir menü sunuyordu. Bu bölüm sayesinde kullanıcılar hesaplarını ortak bir şekilde buradan yönetebiliyorlardı. Son yapılan yenilik sayesinde ise kullanıcılar, Hesaplar Merkezi'ne ekledikleri hesaplar arasında ve bununla birlikte Instagram'dan Facebook'a veya Facebook'tan Instagram'a hızlıca geçiş yapabilecekler.

Bildirimler Tek Sayfada Görünecek

Facebook ve Instagram üzerinde yapılan son güncellemeler sonrasında kullanıcıları ilgilendiren bir diğer yenilikse gelen bildirimlerle ilgili. Yapılan güncellemeler sonrasında kullanıcılar, hem Instagram'dan gelen hem de Facebook'tan gelen bildirimlerini tek bir sayfada görme imkanına kavuşacak. Böylelikle sürekli ağlar ve hesaplar arasında dolaşmak zorunda kalmayacak ve tek bir ekran sayesinde tüm gelişmelerden anında haberdar olabileceksiniz.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Yeni Hesap Açmak Artık Daha Kolay

Meta tarafından yapılan açıklamaya göre artık yeni bir hesap oluşturmak da eskiye kıyasla daha kolay olacak. Yapılan güncelleme sayesinde artık Instagram ve Facebook'ta yeni hesap oluştururken açılmış bir hesaptaki bilgilerinizi diğer platforma aktararak kolaylıkla yapabileceksiniz. Eğer bir Facebook kullanıcısı iseniz ve henüz Instagram hesabınız yoksa Facebook'taki bilgilerinizi saniyeler içinde Instagram'a aktarabilir ve yeni Instagram hesabınızı bu şekilde kolaylıkla açabilirsiniz. Böylelikle sosyal medya hesaplarınızı daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilecek, bununla da kalmayıp bu hesaplar arasında hızlıca geçiş sağlayabileceksiniz. Ayrıca tüm bu hesaplarınıza gelen bildirimlerinizi de tek bir ekrandan görebileceksiniz.