Sosyete, yaşanan üzücü olayla sarsıldı. Türkiye sosyetesinin önemli isimlerinden iş insanı Dilek Ertek’in yaşadığı elim kaza sonrası hayatını kaybetmesi, sevenlerini üzdü. Sosyetenin ünlü simalarından Ertek’in hayatını kaybetmesine neden olan gemi kazasını Tahiti’de yaşadığı belirtildi. İşte söz konusu üzücü olaya dair detaylar!

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Tatilde Gemiden Düşerek Hayatını Kaybetti

Dünyanın en önemli mücevher markalarından “Tiffany & Co.” Türkiye distribütörlüğünü gerçekleştiren popüler iş insanı Dilek Ertek, hayatını kaybetti. Sosyetenin tanınan yüzlerinden olan Ertek’in tatil için gitti Tahiti’de yaşadığı kaza sonrasında hayatını kaybettiği belirtildi. 24 Ekim’de 74 yaşında olan İsviçreli erkek arkadaşı ile birlikte Bora Bora’da doğum günü kutlaması gerçekleştiriyordu.

Ertek, tatil için Tahiti’ye gitti. Tatil için gittiği Tahiti’de gemi gezisine çıkan Ertek, geminin hareket ettiği sırada henüz belirlenemeyen şekilde gemiden düştü. Anında olaya müdahale edilse de gemiden düşen Dilek Ertek hayatını kaybetti.
Sevgilisinin yaşanan kazanın ardından kayıp haberi tam 20 saat sonra veriliyor. Kayıp haberinin verilmesinin ardından güvertedeki kameralar detaylı olarak inceleme alınıyor. Görüntülerde gece karanlığında bir karartının denize düştüğü görülüyor. Bu gelişmelerin ardından İsviçreli sevgili gözaltına alınarak sorgulanıyor. Ancak delil yetersizliği sebebiyle serbest bırakılarak, ülkesine geri gönderildi.

Cansız Bedenine Ulaşılamadı

Yapılan açıklamada iş insanı Dilek Ertek’in gemiden düşmesinin ardından hayatını kaybettiği belirtildi. Ancak açıklamanın devamında söz konusu kazanın ardından hayatını kaybeden Dilek Ertek’in cansız bedenine henüz ulaşılamadığı belirtildi. Olayın ardından Tahiti’de yetkililer tarafından iş insanının cansız bedeninin bulunabilmesi için arama çalışmalarının sürdürüldüğü de belirtildi. Yaşanan elim kaza sonrasında hayatını kaybeden Dilek Ertek’in ailesi, sevenleri ve sosyete camiası yasa boğuldu.

Dilek Ertek Kimdir?

Dilek Ertek, dünyanın en önemli ve en saygın mücevher markalarından Tiffany & Co. İle birlikte çalışıyor. Ertek, dünyaca ünlü şirketin Türkiye’deki distribütörlüğünü yürütüyordu. Sosyete camiasında da oldukça popüler isimler arasında yer alan Dilek Ertek, 2004 yılında eşi Hüseyin Yalçınkaya’dan ayrılmıştı. 2004 yılında boşanan çiftin evliliklerinden Gökçe Atuk isimli bir oğulları bulunuyor.