Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Tartışmalara yol açan Uzi, aynı zamanda Spotify’ da en çok dinlenen şarkıcılar arasında yer alıyor. Ünlü rap şarkıcısı Uzi’ nin “ El Chavo “ adını verdiği albüme, Spotify’ da erişim konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Uzi adıyla tanınan Utku Cihan Yalçınkaya’ nın, yeni albümü  El Chavo’ ya Spotify’ da erişim engeli getirildi. Albüme ulaşmaya çalışan kullanıcıların durumu Twitter aracılığıyla duyurması üzerine, birçok kişi konudan haberdar oldu. Albüme getirilen kısıtlama konusu, sosyal medyada bir anda gündem oldu.

Albüme Neden Kısıtlama Getirildiği Bilinmiyor

Uzi tarafından Instagram hesabından yapılan paylaşımda, albümün neden kaldırıldığına dair bilgisinin olmadığını paylaştı. Spotify kanadındansa, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Rap şarkıcısı Uzi’ nin daha önce de klibine Youtube’ dan “ Rahatsız Edici Görüntü “ uyarısı yapılmıştı. Polüler rapçi, aynı zamanda Spotify’ da da en çok dinlenen şarkıcılar arasında yer alıyor.

Uzi’nin Klibine “Rahatsız Edici Görüntü“ Uyarısı

Son yılların en çok tanınan ve en popüler şarkıcılarından biri olan Uzi, çektiği ve Youtube tarafından da “ rahatsız edici görüntü “ uyarısı alan klibiyle de çok konuşulmuştu. Uzi 2022 yılının Spotify’ da en çok dinlenen şarkıcısı unvanı da bulunuyor. Buna karşın popüler şarkıcının sürekli önüne kısıtlamalar ve engeller geliyor. Farklı platformlardan gelen bu kısıtlamaların nedeni konusunda hayranlarında büyük bir merak oluşmuş durumda.

Spotify Açıklama Yapmadı

Spotify Uzi’ nin son albümü El Chavo’ nın neden platformda erişim engeline uğradığı konusunda bir açıklama yapmadı. Platformun böylesi yüksek dinlenme oranına sahip bir şarkıcı için kendiliğinden aldığı kısıtlama uygulaması, Spotify kullanıcılarını da büyük ölçüde rahatsız ediyor. Konuyla ilgili Spotify’ dan bir açıklama yapılmamış olması da, kullanıcıların duruma daha fazla tepki göstermesine yol açıyor. Spotify, şarkıcılara uygulamaya başladığı bu tür kısıtlama ve engellerle, dinlenecek müziğin yönlendirilmesini sağlayan bir tekel gibi davranmaya başladı. Kullanıcıların bu duruma tepkisi de giderek daha fazla artıyor. Benzer engelleme ve kısıtlama örnekleri giderek daha fazla yaşanmaya başladı ve bu durum rahatsız edici olmaktan öteye geçiyor.