Haziran ayının son haftasına girilmesiyle birlikte 9 Temmuz’da başlayacak Kurban Bayramı için devletin emeklilere yapacağı bayram ikramiyesi ödemeleri gündemden düşmüyor. 2022 Kurban Bayramı’nda emeklilere yapılacak bayrak ikramiyesi ödemelerinin ne kadar olacağı ve ne zaman yatırılacağı merak ediliyor. İşte 2022 emeklilere Kurban Bayramı’nda yapılacak ikramiye ödemesi tutarı ve yapılacağı tarih!

2022 Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Yatırılacak?

Devlet 2018 yılından beri ülke genelindeki milyonlarca emekliyi her bayram öncesinde ekstra sevindiriyor. Devlet tarafından 2018 yılından beri her yıl hem Ramazan Bayramı hem de Kurban Bayramı öncesinde milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. 2018 yılında uygulamaya alınan emekliye bayram ikramiyesi, emeklilerin bayram ihtiyaçları için ek maddi destek alabilmelerini sağlıyor.

Devlet 2022 Ramazan Bayramı vesilesiyle de milyonlarca emeklinin hesaplarına bayram ikramiyesi ödemelerini yapmıştı. Haziran ayının sonuna yaklaşılmasıyla birlikte 9.07.2022 tarihinde başlayıp 4 gün sürecek ve 12.07.2022 tarihinde sona erecek Kurban Bayramı içinde emeklileri bayram ikramiyesi heyecanı sardı. Peki 9 Temmuz’da başlayacak Kurban Bayramı için ikramiye ödemeleri emeklilere ne zaman yapılacak? 2018 yılından beri emekliye bayram ikramiyesi ödemeleri bayram öncesindeki hafta içerisinde gerçekleştirilmeye başlanıyor. Bu nedenle devletten henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da emekliye Kurban Bayramı ikramiyesi ödemelerinin 4.7.2022 tarihi itibariyle yapılmaya başlanması bekleniyor.

Emekliler ve yanı sıra dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar, yüksek olasılıkla 4 Temmuz itibariyle T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre bayram ikramiyelerini almaya başlayacak. 2022 Kurban Bayramı ikramiyesinden tam 12 milyon emekli yararlanabilecek.

2022 Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar?

Emekliler, Kurban Bayramı için ikramiyelerin ne zaman yatırılacağı kadar ne kadar olacağını da merak ediyor. 2022 Kurban Bayramı ikramiyesinin ne kadar olacağı henüz belli değil. Ancak 2022 Ramazan Bayramı’nda tıpkı geçen yıl olduğu gibi emeklilere 1.100 TL tutarında ikramiye ödemesi yapılmıştı. Ancak az bir süre kalan Kurban Bayramı için gerçekleştirilecek ikramiyelere zam yapılmasından emekliler çok umutlu. Özellikle Temmuz ayı başında açıklanacak 2022 ilk 6 aylık enflasyon rakamlarıyla memur ve memur emeklileriyle birlikte, asgari ücretli ve emeklilere de zam yapılması gündemde. Eğer buradan bir zam kararı çıkarsa emekli bayram ikramiyelerinin arttırılması da muhtemel olacak.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi