PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Emekliler 14 milyonu aşan nüfusuyla, bankalar için büyük bir müşteri potansiyeli oluşturuyor. Bu sebeple bankalar arasında emekli müşterileri çekebilmek için yoğun bir rekabet yaşanıyor. Bu durum elbette emeklilere sunulan çok çeşitli avantajların oluşmasına neden oluyor. Halkbank emekli müşteriler için birçok farklı avantajı bir arada sunan bir hizmet yaklaşımına sahip. Özellikle “Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi” adı altında hazırlanmış olan kredi ürünü, emeklilerin nakit ihtiyaçlarına özel bir çözüm olarak sunuluyor. Emeklilerin Halkbank aracılığıyla aylıklarını alıyor olması, Mutlu emekli ihtiyaç Kredisi kullanabilmek için tek koşul. Emekliler için hazırlanmış olan bu kredi kampanyasında, uygulanan faiz oranı da diğer bankalara göre çok düşük olarak belirlenmiş.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Aylıklarını Halkbank şubelerinden alan tüm emekliler, bu özel kredi kampanyasından faydalanabiliyor. Üst limiti 100.000 TL olarak belirlenmiş olan kredi finansman desteğine başvurular, mobil uygulama, internet bankacılığı, Dialog, şubeler ve ATM kanallarından gerçekleştirilebiliyor. Kredi başvurusu sırasında herhangi bir belge, teminat veya kefil istenmiyor. Başvurular birkaç dakika içerisinde yapılıyor ve onay süreci de son derece hızlı gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla birkaç saat içerisinde emekliler başvurdukları krediyi kullanmaya başlayabiliyorlar.

Halkbank Mutlu İhtiyaç Kredisi Düşük Faiz Oranları

Aylıklarını Halkbank aracılığıyla alan emekliler için sunulan Mutlu Emekli ihtiyaç kredisi Paketi, % 1,55 gibi son derece düşük bir faiz oranıyla sunuluyor. Kredinin kullanımı sırasında, emeklilerin tercih edebileceği iki farklı tür bulunuyor. Buna göre; 25.000 liraya kadar olan başvurular için % 1.55 faiz oranı ve 36 ay vade seçeneği tercih edilebiliyor. Üst sınırı 100.000 lira olmak üzere, 25.000 lira ve üzerindeki kredi ihtiyaçları için uygulanan faiz oranıysa  % 1,69 oluyor.

Yasal mevzuatta yapılan değişikliğe göre, ihtiyaç kredilerinde uygulanan vade seçenekleriyse yasal olarak belirlenmiş durumda. Dolayısıyla, 50.000 liraya kadar olan kredilerde vade süresi en fazla 36 ay olabiliyor. 50.001 ve 100.000 lira arasında olan ihtiyaç kredileri için en uzun vade seçeneği 24 ay olabiliyor. Halkbank bu vade süresi seçeneklerini aynen uyguluyor. Geri ödemeler sırasında emeklilerin bütçelerine göre seçebileceği çeşitli esnek geri ödeme seçenekleri de bulunuyor.