Su tedarikinden, elektriğe kadar artan fiyatlar yaşamın her alanında yeni artışlara sebep olmaya devam ediyor. Henüz 2022 yılının yarısına gelmiş olmamıza rağmen, pek çok temel kalemde fiyat artışları en az 2-3 defa gerçekleşti. Hayat pahalılığının yükselmesinde halen yavaşlama emarelerinin görülmemesi de, yılın kalanı için ciddi endişelerin oluşmasına neden oluyor. Yapılan açıklamayla Starbucks’ ta

Temmuz ayının başlamasıyla birlikte, tüm kahve çeşitlerinin zamlı olarak satılacağını duyurdu. Bugünden itibaren geçerli olacak olan zamla birlikte, Starbucks’ ta yılbaşından bu yana 3. Defa zam yapmış oldu. Starbucks’ tan gelen zam haberi, kahve tiryakileri için üzücü bir konu olarak gündemde yerini koruyor.

Starbucks Kahve Fiyatları Arttırıldı

Starbucks 1 Temmuz 2022 tarihi itibariyle, şubelerinde satışa sunulan tüm kahve türlerinde % 20 oranında fiyat artışı gerçekleştirdi. Yılbaşından bu yana 3. defa zam kararı alan firma, temel pek çok ürünün tedarikinde yaşanan maliyet artışlarının, zam yapılmasını zorunlu hale geldiğini açıkladı. Olabildiğince zam yapmama yanlısı olduklarını belirten firma, ancak artan maliyetlere karşı ticari faaliyetlerinin korunması gerektiğini ilettiler.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Her gün çok sayıda kişi tarafından tüketilen Starbucks kahveleri, dolayısıyla binlerce kişinin doğrudan bu fiyat artışlarından etkilenmesine de neden oluyor. Yapılan zammın % 20 düzeyinde olmasıyla bile, en çok tüketilen birçok kahve fiyatı 20 liranın üzerine çıkmış oldu.

Starbucks’ ta Kahve Fiyatları Ne Kadar Oldu?

1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak zamla birlikte, Starbucks’ ın en çok tüketilen kahve türlerinden bazılarının fiyatları şu şekilde oldu.

Starbucks Zamlı Kahve Fiyatları 1 Temmuz 2022

  • Starbucks Filtre kahve: 18,50 TL
  • Starbucks Türk Kahvesi: 19.50
  • Starbucks Americano: 21,50 TL
  • Starbucks Latte: 25,50 TL
  • Starbucks Flat White: 26 TL
  • Starbucks Mocha: 34,50

Yaz aylarında soğuk içecek olarak en çok tercih edilen frappuccinoların farklı türleri bulunuyor. Bu türler arasından en düşük fiyatlısı, yapılan zamla birlikte 33,50 liraya yükselmiş durumda. Birçok diğer türünün fiyatı, türlerine göre değişiyor. Yaz sıcaklarının henüz başladığı bir dönemde yapılan bu zam, fappuccino tutkunlarını bir hayli üzmüş durumda. Starbucks kahve tutkunları, zamlı tarifeye rağmen kahve tüketimini azaltarak da olsa devam ettireceklerini belirtiyor.