Çocukların da biz yetişkinlerin de severek tükettiği sıcak içeceklerden birisi olan sıcak çikolata konusunda belki de en önemli duayenlerin başında Starbucks geliyor. İş molalarında ya da arkadaş buluşmalarında birçoğumuzun tercihi olan Starbucks sıcak çikolata için tek alternatifiniz ise Starbaucks'a gitmek değil tabi ki. Evde harika bir keyif yaptığınız bir anda ya da çocuklarınıza okul çıkışı bir ev sürprizi hazırlamak istediğinizde bunu evde kendi olanaklarınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şeyse biraz sonra vereceğimiz tarifi adım adım uygulamak. İşte sizler için Starbucks hot chocolate yani sıcak çikolata tarifine dair gerekli malzemeler, yapım aşamaları ve tarifin püf noktaları!

Starbucks Hot Chocolate (Sıcak Çikolata) Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

Starbucks'ın müptelası olduğunuz lezzetlerinden birisi olan sıcak çikolata için yapım aşamalarımıza geçmeden önce ilk etapta tarifimizin gerekli malzemelerine değinelim. Starbucks sıcak çikolata tarifi için ihtiyaçlarımızı şu şekilde sıralayabiliriz:

  • 2 su bardağı süt
  • 2 -3 tatlı kaşığı şeker(isteğe göre artırılabilir)
  • 2 tatlı kaşığı kakao
  • 1 tatlı kaşığı nişasta
  • 80 gram bitter çikolata
  • Çeyrek çay bardağı su( nişastayı açmak için)

Süslemek için;

  • 100 gram krema
  • Kakao

Tüm bu malzemelerimizi hazırladıktan sonra artık sıra geldi tarifimizin uygulama aşamalarına.

Starbucks Sıcak Çikolata Tarifi Yapım Aşamaları

Starbucks sıcak çikolatamızı yapmak için yukarıdaki malzemelerimizi hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş tarifimizin yapım aşamalarından bahsetmeye başlayabiliriz. Bunun için öncelikle tenceremize şeker, süt ve kakaomuzu koyarak karıştırmak suretiyle kaynatalım. Karışım kaynadıktan sonra içine diğer yandan içine su yardımı ile açmış olduğumuz nişastamızı alalım ve nişastamızı kattıktan sonra çikolatamızı da aynı anda karışıma katalım. Tüm bunların ardından karışımı kaynatmaya devam edelim.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Öte yandan sıcak çikolatamızın üstünü süslemek için kremamızı katılaşana kadar çırpalım ve çikolatamızı servis etmeyi düşündüğümüz bardağa koyalım. Ardından üzerine kremamızı da koyalım ve kakao serperek son rötuşlarımızı da tamamlayalım. Bu aşamadan sonra artık sıcak çikolatamız içime hazır diyebiliriz. Ama yanında yine harika Starbucks kurabiyeleri ya da dilim pastalarla hoş bir sunum yaparak lezzeti tamamlayabilirsiniz.

deneyenleri için şimdiden afiyet olsun!